شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۰:۴۳
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ :: ۱۲:۳۱
استاندار اردبیل خبر داد

تدوین برنامه ۵ ساله برای حل بحران سرمازدگی در اردبیل

استاندار اردبیل گفت: با استفاده از ارقام مقاوم و نیز جایگزینی و اصلاح باغات درصدد تدوین برنامه ۵ ساله برای حل بحران سرمازدگی بهاره باغ‌ها در استان اردبیل هستیم.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو صبح امروز در نشست با مسئولین استان اردبیل اظهار داشت: با استفاده از ارقام مقاوم و نیز جایگزینی و اصلاح باغ‌ها درصدد تدوین برنامه ۵ ساله برای حل بحران سرمازدگی بهاره باغات در استان اردبیل هستیم.

استاندار اردبیل بیان کرد: با توجه به این که اشتغال‌زایی و امنیت غذایی در استان یک اولویت اساسی است، در این زمینه یارانه‌ای برای تسهیلات مالی و کمک به باغداران در این خصوص در دستور کار قرار گرفته است و حمایت‌های لازم در این زمینه انجام می‌شود.

بهنامجو تصریح کرد: جایگاه کشاورزی استان در اجرای سامانه‌های نوین آبیاری حائز اهمیت بوده و به همین منظور اهمیت به توسعه این پروژه‌ها از جمله مجتمع گلخانه‌ای کشور و شهرک‌های کشاورزی، دامپروری و گلخانه‌ای حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: ۱۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری برای اجرای پروژه‌های شهرک کشاورزی و مجتمع گلخانه‌ای استان در نظر گرفته شده و درصدد هستیم شهرک‌های گلخانه‌ای استان را در اسرع وقت توسعه بخشیده و به اهداف خود در ارتباط با تولید محصولات باکیفیت و ارتقای صادرات دست یابیم.

استاندار اردبیل با اشاره به این که کارهای فیزیکی ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار مساحت از پایاب سدهای عمارت و احمدبیگلو از سال‌های گذشته آغاز شده است بیان کرد: اختصاص ۴۵ میلیارد تومان به این پروژه در دستور کار است و برنامه‌ریزی برای اتمام آن تا سال آینده در دستور کار است.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است