چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۲:۲۷
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ :: ۱۳:۰۸

تولید بیش از ۱۰۰ تن انجیر در خلخال

مدیر جهاد کشاورزی خلخال با اشاره به آغاز برداشت انجیر در منطقه گفت: امسال بیش از ۱۰۰ تن انجیر مرغوب از باغ‌های منطقه گرمسیری این شهرستان برداشت شد.

بهبود علیزاده افزود: شرایط جوی و آب و هوایی مناسب بهار امسال موجب فراوانی محصول انجیر در باغ‌های میوه مناطق گرمسیری بویژه در سطح باغ‌های میوه بخش خورش‌رستم شده است.

وی گفت: با توجه به اختصاص بیش از ۳۰ هکتار از باغ‌های منطقه خورش رستم به کشت انجیر و میانگین عملکرد و میانگین برداشت پنج تن محصول در هر هکتار و با توجه شرایط آب و هوایی امسال منطقه امکان برداشت ۱۰۰ تن انجیر مرغوب از باغ‌های روستاهای نمهیل ،جعفرآباد و چنارلیق در بخش خورش‌رستم فراهم شده است.

علیزاده اظهارداشت: با توجه به تولید محصولات باغی ارگانیک در خلخال و پرهیز باغداران از استفاده انواع کودها و سموم شیمیایی در تولید انواع میوه ، انجیر تولیدی این شهرستان ارگانیک و سرشار از مواد غذایی عالی بوده و موجب استقبال خریداران این میوه شده است.

وی گفت: انجیر ارگانیک تولید باغات میوه در بخش خورش‌رستم و در روستاهای چنارلق، زاویه جعفر آباد و نمهیل خلخال از لحاظ طعم و کیفیت با انجیر تولیدی استان قم، اصفهان‌ و شیراز برابری می‌کند و بازار فروش خود را در استان‌های آذربایجان‌شرقی ، غربی، زنجان، گیلان، البرز، قزوین و تهران پیدا کرده و استقبال خوبی از محصول انجیر خلخال در بازار پایتخت وجود دارد.

مدیر جهاد کشاورزی خلخال افزود: به دلیل ماندگاری کم این محصول، وجود کارخانه‌های فرآوری این محصول از نیازهای اصلی این شهرستان است .

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است