چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - ساعت : ۱۴:۰۲
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ :: ۱۳:۲۳

تشت‌گذاری در اردبیل برگزار نمی‌شود

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: به دنبال شیوع کرونا و وضعیت قرمز در اکثر شهرهای استان اردبیل آئین مذهبی – سنتی تشت‌گذاری در آستانه محرم در اردبیل برگزار نخواهد شد.

طشت گذاری

حجت‌الاسلام جعفرزاده هیئت‌های مذهبی شهرستان نمین اظهار کرد: اکثر شهرهای استان اردبیل در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند و در این شهرها مراسم عزاداری ماه محرم با تدابیر بهداشتی و رعایت پروتکل‌های ابلاغی برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در کنار لغو مراسم تشت‌گذاری که همه ساله از ۲۷ ذیحجه در اردبیل و شهرهای دیگر آغاز می‌شد، هرگونه عزاداری در مکان‌های سربسته و جابجایی هیئت‌های مذهبی و همچنین مراسم متعارف عزاداری محله‌ به محله با شرایط خاص برگزار می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل با اشاره به اینکه به هیچ وجه همچون سال‌های گذشته این مراسمات با تجمعات پرتراکم برگزار نخواهد شد، گفت: تجمعات روز تاسوعا و عاشورای حسینی در شهرهای استان لغو شده و در کنار آن از هیئت امنای مساجد، ریش سفیدان و بزرگان محلات شهر خواسته‌ایم تا در راه‌اندازی دسته‌جات عزاداری موازین بهداشتی را اعم از فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک و ممنوعیت هرگونه پذیرایی مدنظر قرار داده و امر مهم پیشگیری از شیوع کرونا را لحاظ کنند.

جعفرزاده افزود: برای هر سه وضعیت قرمز، نارنجی و سفید شرایط خاص رعایت پروتکل‌های بهداشتی و دستورالعمل‌ها ابلاغ شده و امیدواریم در همه شهرها با رعایت این موازین بهداشتی مانع از انتشار کووید – ۱۹ شویم.

وی اظهار کرد: به هیچ وجه عزاداری مردم در عرض ارادت به ساحت سیدالشهدا(ع) و یاران باوفایش منافاتی با سایر شرایط حاکم بر جامعه ندارد و بخش عظیمی از مردم در این ایام ترجیح می‌دهند که از منازل خود عزاداری‌ حسینی را که به صورت زنده پخش خواهد شد، دنبال کرده و در این برنامه معنوی مشارکت کنند.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است