یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۹ - ساعت : ۲۳:۱۲
۱۳۹۹/۰۶/۲۴ :: ۱۲:۰۴
رییس کل دادگستری استان اردبیل

بسیاری از جرایم ناشی از فقر و بیکاری است

رییس کل دادگستری استان اردبیل گفت: بسیاری از پرونده‌های قضایی مطرح در دادسراها و دادگاه‌های این استان معیشت محور است.

ناصر عتباتی

ناصر عتباتی در نشست کمیته حقوقی واحدهای تابعه اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان با اشاره به اینکه بسیاری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی ناشی از فقر و بیکاری است، افزود: همدلی، تعامل و هم‌افزایی مضاعف مسوولان برای حل این مشکلات یک ضرورت است.

او اظهارداشت: هر چند بسیاری از مشکلات در حوزه اقتصادی ناشی از سیاست‌ها و تحریم‌های ظالمانه دشمنان علیه ملت است ولی بسیاری از مشکلات نیز ناشی از سوء مدیریت‌های داخلی است که باید در این حوزه حساسیت‌ها و نظارت‌های دقیق و برنامه‌ریزی‌های علمی و عملی و حساب شده انجام گیرد.

وی گفت: بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها باید به نحوی تفسیر شوند که فرایند رونق اشتغال، تولید و سرمایه‌گذاری را تسریع و تسهیل بخشند. بنابراین هر گونه سنگ‌اندازی و مانع‌تراشی در حوزه اقتصاد و اشتغال به هیچ عنوان قابل قبول نبوده و دستگاه قضایی استان در صورت مشاهده موارد تخلف مطابق قانون به شدت با متخلفاین برخورد می‌کند.

رییس کل دادگستری استان اردبیل فعالیت در حوزه اقتصادی را مصداق جهاد و ایثار دانست و تشریح کرد: این امر عین لبیک به فرمان مقام معظم رهبری است که در چند سال اخیر اهمیت مساله اقتصادی و معیشت مردم را با نامگذاری عناوین سال های اخیر بر اساس اقتصاد محور ترسیم کرده‌اند.

به گزارش ایرنا ،وی با اعلام اینکه در راستای تسریع در رسیدگی به پرونده‌های بانکی ، شعبه چهار حقوقی در دادگاه بدوی و شعبه ۲ دادگاه تجدید نظر در استان اختصاص یافته است، گفت: دستگاه قضایی استان با تمام توان به لحاظ اهمیت موضوع و بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه در حمایت از رونق تولید و اشتغال تمام و تلاش خود را در رفع موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری در استان به کار می‌بندد.

اشتراک این خبر :

هنوز دیدگاهی منتشر نشده است