مجيد خدابخشساوالان خبر: استاندار اردبیل در اولین سفر شهرستانی خود به بیله‌سوار از تغییر فرمانداران تا پایان سال خبر داد.

مجید خدابخش در جمع مردم شهرستان مرزی بیله‌سوار اظهار داشت: شهرستان بیله‌سوار از اراضی بکر، آب و هوای مناسب و ظرفیت جغرافیایی عظیم برخوردار است و از سوی دیگر با هم مرز شدن با آذربایجان ظرفیت تجاری ممتاز به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: تردد روزانه چندین هزار مسافر در این شهرستان فرصتی را فراهم کرده تا بیله‌سوار در مسیر توسعه‌یافتگی قرار گیرد اما باید شاخص‌های این توسعه‌یافتگی را مد نظر قرار دهیم و از فرصت پیش آمده برای اعتلای منطقه به شکل مطلوب و مناسب استفاده کنیم.

خدابخش یکی از شاخص‌های این منطقه را وجود عشایر مرزی و قهرمان در کنار دفاع از مرزهای منطقه، حضور در سنگر تولید بیان کرد و افزود: در جنگ هشت ساله ما عشایر شجاع و دلیر نشان دادند که از توانمندی خوبی در پاسداری از استقلال مرزی، اقتصادی و سیاسی این کشور برخوردار هستند که نباید این ظرفیت را نادیده بگیریم.

این مسئول محدودیت اعتبارات دولتی را در رفع بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها یادآور شد و خاطر نشان کرد: مردم ما همان‌گونه که در خلق حماسه سیاسی پیشقدم شدند در خلق حماسه اقتصادی نیز باید آستین بالا بزنند و دولت منتخب را یاری کنند چرا که حل مشکلات مختلف در حوزه بیکاری، بی‌رونق شدن بسیاری از بخش‌های اقتصادی و رفع آسیب‌های اجتماعی نیاز به حضور و مشارکت بالای مردم در صحنه دارد.

وی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: ما یک دوران جدیدی را تجربه می‌کنیم که باید از پول نفت به شکل دیگر در بودجه‌ریزی استفاده کنیم تا یک ذخیره‌سازی مناسب برای رفاه و آسایش جامعه به وجود آید.

خدابخش توسعه پایدار در سطح استان را ضروری اعلام کرد و ادامه داد: باید با همکاری یکدیگر و تفکر و درایت لازم کارها را به پیش ببریم و در مسیر توسعه پایدار گام برداریم.

وی ضرورت ایجاد منطقه آزاد تجاری و پیوستن به منطقه آزاد تجاری ارس را ضروری اعلام کرد و یادآور شد: از این بستر مناسب می‌توان در مسیر رشد و توسعه استفاده کرد و نباید سیستم اجرایی و اداری ما مانع و حائلی در مسیر سرمایه‌گذاری ایجاد کند یا برخی نارسایی‌ها را دامن بزند.

استاندار اردبیل از نماینده مردم شهرهای بیله‌سوار و پارس‌آباد خواست در اجرای پنج پروژه عظیم و کلان در سطح استان از جمله چهار بانده کردن راه بین‌المللی اردبیل به شهرستان بیله‌سوار، ‌احداث راه‌ آهن اردبیل به سمت مغان و اتصال آن به کشور آذربایجان که بیش از 800 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، باید اقدامات لازم و ضروری را انجام دهند.

خدابخش در ادامه گفت:‌ انجام این کارها بدون توجه به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی امکان‌پذیر نیست و در کنار آن باید به توانمندی‌های بخش کشاورزی و دامداری و توجه به ارزش افزوده بیشتر در این بخش کمک کرده و از آن بهره لازم را ببریم.

وی فضای جدید تعاملی دولت و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی را یادآور شد و افزود: در بخش‌های عمرانی در شهرستان ضروری است تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد و با توجه به حساسیت مباحث فرهنگی، ‌صدا و سیما در تقویت فرستنده‌های دیجیتالی و پخش برنامه‌های محلی و مذهبی در مقابله با تهاجمات فرهنگی بیگانگان اقدامات لازم را انجام دهند.

خدابخش تصریح کرد:‌ تغییر فرمانداران تا پایان سال انجام می‌شود و ما تلاش می‌کنیم با مد نظر قرار دادن اصل شایسته سالاری نیروهای پاک دست، ‌با تجربه و متخصص را که در مسیر پیشبرد اهداف دولت حرکت می‌کنند، به کار گیریم که در این باب مدیرانی که چنین شاخصه‌هایی را داشته باشند، ابقا شده و گرنه تغییر پیدا می‌کنند.