ساوالان خبر: عضو شورای شهر اردبیل گفت: بهتر است به دلیل سنگینی هزینه تیم‌داری در شهرداری، تیم فوتبال شهرداری اردبیل به بخش خصوصی واگذار شود.

سالار شاکر در جلسه مشورتی اعضای شورای شهر اردبیل اظهار داشت: سازمان فرهنگی، ورزشی شهرداری باید از ابزارهای جدید در ارتقای فرهنگ عمومی و شهرنشینی استفاده کند و به جای آن که تمام هزینه‌ها و انرژی خود و همچنین اعتبارات را صرف تیم‌داری در فوتبال کند باید در حوزه زیربنایی و فرهنگ‌سازی اقدامات همه‌جانبه‌ای را انجام داده و در این زمینه بتواند به آگاهی و دانایی مردم بیفزاید.

تیم شهرداری اردبیل

 

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه بخش عظیمی از درآمدهای شهرداری صرف این سازمان می‌شود تا در آماده‌سازی تیم فوتبال شهرداری اردبیل هزینه شود ما به جای این کار می‌توانیم در حوزه‌های دیگر سرمایه‌گذاری کنیم و نتایج مطلوبی را به دست آوریم چرا که وظیفه ما تیم‌داری نیست و بیهوده نباید توان نیرو و امکاناتمان را مصروف کارهای حاشیه‌ای کنیم.

شاکر در ادامه سخنان خود خاطر نشان کرد: ‌اگر این سازمان سالانه چند کار اساسی در حوزه فرهنگی و ورزشی را انجام دهد بهتر از آن است که میلیون‌ها تومان صرف خرید بازیکن و مربی شود چرا که اگر این تیم به دسته اول صعود کند هزینه آن به مراتب بیشتر می‌شود.

سازمان فرهنگی، ورزشی به هنرمندان بومی بها بدهد

دیگر عضو شورای شهر اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: سازمان فرهنگی، ‌ورزشی هر چند برخی از خدمات و کارهایش مثبت و سازنده بوده اما در توجه کردن به هنرمندان، گروه‌های هنری و فرهنگی استان و بهره‌گیری از ظرفیت و توانمندی آنها ضعیف عمل کرده است.

ولی نعمتی اضافه کرد: اگر به ظرفیت و معیارهای کلانشهرها توجه کنیم به خوبی در می‌یابیم که در این شهرها در حوزه فرهنگی کارهای زیربنایی انجام شده در حالی که ما در اردبیل به دلیل ترویج نیافتن فرهنگ درست آپارتمان‌نشینی گرفتار دعواها و مشکلات روزانه در این حوزه هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: ‌ما باید در وهله اول فرهنگ یک پدیده را جا بیندازیم سپس بهره‌برداری از آن را آغاز کنیم به طوریکه ما بدون نهادینه کردن فرهنگ درست آپارتمان‌نشینی هر روز بر تعداد آپارتمان‌ها می‌افزاییم و جمع‌نشینی را بر فرد نشینی ترجیح می‌دهیم در حالی که هیچ کس حق و حقوق خود را در این آپارتمان‌ها نمی‌شناسد و به آن واقف نیست.

نعمتی نیاز به آموزش و فرهنگ‌سازی را ضرورت انکارناپذیر یک جامعه رو به رشد و هدفمند توصیف کرد و ادامه داد: سال‌هاست که هنرمندان ما از حمایت‌های جدی در برپایی نمایشگاه‌ها، اجرای نمایش‌های خود و تدارک برنامه‌ها رنج می‌برند و نمی‌توانند استعداد خود را به نمایش بگذارند.

وی به طولانی بودن نظام بروکراسی اداری در اجرای برخی از طرح‌ها نظیر عقب‌نشینی خیابان امام در محدوده ایستگاه سرعین تا میدان ارتش اشاره کرد و گفت:‌ ما بیش از دو سال است که این وعده را به مردم می‌دهیم که عقب‌نشینی انجام شود اما ما از یک توافق نهایی غفلت کرده و کار را به یک نظام بروکراسی اداری گرفتار کرده‌ایم که مشکلات آن قابل حل نیست.

به گزارش فارس, این عضو شورای شهر تعیین تکلیف کارگران فصلی در میدان عالی‌قاپو که به چهره شهری سیمایی نامناسب بخشیده است، توجه به هنرمندان بومی در برگزاری برنامه‌های مختلف، حمایت از پایان‌نامه‌ها با موضوع و محور عمران و خدمات شهری،‌ تقویت سیستم حمل و نقل عمومی به ویژه در برخی از مسیرهای دورافتاده و ناشناخته در سطح شهر و همچنین موظف کردن تاکسی‌ها به فعالیت در این شهرک‌های جدید را بسیار ضروری و حیاتی اعلام کرد.