ساوالان خبر: سرلشگر دكتر صفوي دستيار و مشاور عالي مقام معظم رهبري در نخستین همایش بین المللی شیخ صفی الدین اردبیلی سخنراني مي كند.

در این همایش كه با حضور شخصيت هاي كشوري و لشگري، اندیشمندان و شخصیت های فلسفی و هنری برگزار مي شود، دكتر صلاحي رئيس سازمان، حجت الاسلام سيد سلمان صفوي دبير علمي همايش، آيت الله اراكي دبيركل مجمع تقريب مذاهب اسلامي، دكتر اعواني استاد دانشگاه تهران، دكتر بلخاري استاد دانشگاه تهران و سخنراني مي كنند.

در این همایش که دارای ابعاد علمی است، 35 مقاله به دبیرخانه واصل شد که از این میان 32 مقاله برگزیده شده است و 20 مقاله نیز به زبان های فارسی، عربی و انگلیسی ارائه می شود. همچنین به گفته دبیر علمی این همایش، محورهای اصلی آن، فلسفه بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی، از جنبه های هنری و تاریخی و در مجموع حوزه تاریخ، فلسفه و هنر است.

رونمایی از دو کتاب «عرفان ثقلین» نوشته سلمان صفوی و «تجلی هنر عرفانی در بقعه شیخ صفی الدین اردبیلی» نوشته حسن یوسفی اردبیلی از جمله دیگر برنامه های این همایش است.

به گزارش سبلانه، خاطرنشان می شود این همایش از ساعت 8:45 دقیقه در دو بخش عمومی و تخصصی در صبح و بعد از ظهر برگزار می شود.