ساوالان خبر: برخی از جوانان گرمی در نامه ای سرگشاده که در اختیار رسانه ها نیز قرار گرفته است بخشی از وضعیت و آینده شهر گرمی را به استاندار گزارش و نگرانی خود را از این وضعیت ابراز کرده اند.

در بخشی از این نامه آمده است: ما جوانان این شهر از اینکه می بینیم این شهر روز به روز به زوال کشیده می شود ناراحت می شویم.

 

متن کامل نامه بدین شرح است:

استاندار محترم اردبیل
مجيد خدابخشبا عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکارانتان در دستگاه های اجرایی استان
امضاء کنندگان این نامه جمعی از دانشجویان و جوانان ولایی این شهر هستیم که بر اساس وظیفه شرعی و همچنین شناختی که از مسائل جاری و شرایط فعلی استان و به ویژه شهرستان گرمی داریم ، برخود لازم دیدیم مطالبی را پیرامون مسایل شهری و انتصابات آینده در این شهر به عرض برسانیم.
ما جوانان این شهر از اینکه می بینیم این شهر روز به روز به زوال کشیده می شود ناراحت می شویم. از اینکه می بینیم رخت های هجرت از این شهر با مرورزمان افزونتر می شود نگران هستیم و از شما می خواهیم با تدوین برنامه مدون و ارایه به دستگاه های اجرایی شهرستان این منطقه را از این تنگنا بیرون بیاورید.
دکتر مجید خدابخش ، محمود علایی فرماندار شهرستان گرمی فردی تلاشگر ، متدین ، متعهد ، بااخلاق و در عین حال با مردم صادق و صمیمی است. گفتنی است از زمان حضور وی در گرمی چندین پروژه راکد شهرستان ، فعال و زمینه برای فعالیت جدی بخش خصوص و کشاورزان مهیا شده است. چندی پیش تغییر فرمانداران تا عید را علنا اعلام کردید. دانشجویان و جوانان گرمی علاوه بر حمایت قاطع خود از محمود علایی خواستار حمایت از برنامه ها و طرح های فرماندار گرمی به دلایل زیر هستند.
– تکریم ارباب رجوع (همه مراجعین به فرمانداری این موضوع را تأیید می کنند)
– پیگیری مشکلات مردمی که از طریق رسانه ها منعکس می شود
– فعالیت چشمگیر در حوزه کشاورزی
– تلاش برای سرعت دادن به روند ساخت سد های شهرستان از راه های مختلف
– تلاش برای گازرسانی به بخش موران (علی رغم عقب ماندگی پروژه طی این چند سال)
– اقدامات اساسی در راستای توسعه انگوت (تلاش جدی برای راه اندازی درمانگاه در این بخش)
– تلاش برای حل مشکل سرمایه گذاران بخش خصوصی (حل مشکل آبرسانی به شیرآلات بزرگ قهرمان)
– تعامل با سایر ادارات (بخصوص تعامل با شهرداری در راستای پیشرفت عمران شهری)
– پیگیری طرح توسعه پایدار روستایی و تلاش برای انجام آن در سطح شهرستان
– کنترل و بازرسی از شرکت های تعاونی و سایر شرکت ها و دفاع از حقوق مردم (موشکافی تخلف شرکت های تعاونی در گذشته و ارسال به سازمان بازرسی)
– نظارت جدی و مستمر بر فعالیت ادارات و بازدید سرزده از ادارات ، مدارس و غیره
– حضور مستمر در بین مردم و بررسی مشکلات آن ها
– پیگیری مشکلات ورزشکاران و اقدامات قابل توجه در حل آن ها
– توجه به مشکلات دانش آموزان و مدارس و اولویت دادن در حل آن ها
و چندین و چند علت دیگر که از وی در شهر گرمی چهره ای موفق ترسیم کرده است. از شما تقاضا داریم در جهت منافع دولت تدبیر و امید ، رضایت مندی مردم گرمی و مهمتر از همه جدیت در ادامه روند توسعه گرمی به ادامه فعالیت علایی در رأس اصلی ترین دستگاه اجرایی گرمی توجه ویژه داشته باشید.
امضاء
جمعی از  دانشجویان ، و جوانان فعال شهرستان گرمی-

اصحاب قلم و رسانه گرمی ضمن تقدیر و تشکر از اقدام خودجوش دانشجویان و جوانان گرمی در حمایت از فرمانداری اعلام می دارد ، محمود علایی فرماندار گرمی فردی مردمی و پر تلاش می باشد و بلاشک استاندار فعال اردبیل قدر مسؤلین خدوم و تلاشگر را دانسته و به نظرات مردمی ارج می نهد.

منبع: اوجاق