امامزاده- ضریحساوالان خبر: فرماندار سرعین از هزینه کرد اعتباری بالغ بر 750 میلیون ریال از محل اعتبارات فرهنگی این شهرستان برای توسعه اماکن مقدس طی سال جاری خبر داد.

علی واحد در بازدید از روند اجرای برخی از طرحهای ساماندهی امکان مقدس سرعین تصریح کرد: بخش عمده ای از این اعتبار برای فضاسازی معنوی امامزاده های سرعین هزینه شده است.

وی با اشاره به اجرای طرح ساماندهی امامزاده های این شهرستان از چند سال پیش تاکنون ادامه داد: ساماندهی امامزاده ها در سرعین جزو اولویتهای ساماندهی اماکن مقدس در این شهرستان است.

فرماندار سرعین کمبود اعتبارات را در این زمینه یادآور شد و متذکر شد: براین اساس تلاش می کنیم طرح ساماندهی را با بهره گیری از کمک های مردمی، مشارکت خیرین و ترویج فرهنگ توسعه وقف تسریع بخشیم.

وی تکمیل طرح ساماندهی اماکن مقدس سرعین را علاوه بر توسعه فضاهای معنوی، عاملی برای توسعه گردشگری و بویژه ماندگاری مسافران دانست و تاکید کرد که این مهم می تواند گردشگری مذهبی را در یکی از قطب های گردشگری کشور توسعه دهد.

واحد خواستار مشارکت مردم در اجرای بهینه این طرح ها شد و افزود: شهروندان می توانند در امر بهسازی امکان مقدس مشارکت گسترده تری داشته باشند.

وی همچنین از شناسایی دو امامزاده جدید در سرعین خبر داد و عنوان کرد: با انجام مطالعات از سوی اداره اوقاف و با وجود محدودیت اعتبارات تلاش می شود اعتبار لازم برای بهسازی فضای این دو امامزاده تامین شود.