ام اسساوالان خبر: غلبه بر بيماري ام اس نوشته پرفسور جورج جلينك توسط نسرين امامي زاده  منتشر شد.

نسرين امامي زاده در مورد اين كتاب مي گويد: این کتاب به افراد مبتلا به مولیتپل اسکلروزیس امید واقعی می‌دهد.
وي مي افزايد: مولیتپل اسکلروزیس (ام.اس) بیماری سخت، پیشرونده وناتوان کنندة عصبی است که درمان‌های دارویی موجود تا حد‌کمی در آن مؤثراست ودارای عوارض جانبی بسیار است.
امامي زاده در مورد نويسنده كتاب نيز مي گويد: پروفسور جورج جلینک پزشک باتجربه وپژوهشگر که خود نیز به بیماری ام.اس مبتلاست در این کتاب طیف وسیعی از جایگزین‌های درمانی که بهترین پتانسیل رابرای بازیابی سلامت فراهم می‌آورد، توصیه می‌کند.

امامي زاده با بیان اینکه زنان در دنیا بیشترین مبتلایان به بیماری ام اس را تشکیل می دهند، افزود: در ایران نیز میزان مبتلایان زن به مرد ۲ به یک است.

وی افزود: هم اکنون ۳۰ الی ۳۷ هزار بیمار مبتلا به ام اس در کشور شناسایی شده که ۶۰ درصد این افراد را زنان تشکیل می دهند.

وی تعداد بیماران مبتلا به ام اس در استان اردبیل را ۷۰۰ تا ۷۵۰ نفر ذکر کرد و گفت: میزان شیوع در اردبیل نسبت به تعداد بیماران کل کشور در حد متوسطی قرار گرفته و بالاتر و یا پایین تر نیست.

نسرين امامي زاده در مورد محتواي كتابي كه ترجمه كرده مي افزايد: اين كتاب كه ازطریق تجزیه وتحلیل مبتنی بر شواهد حاصل ازپژوهشهای پزشکی، پروفسور جلینک به این نتایج جالب دست یافت که بیماری ام.اس عمدتاً از طریق عوامل مربوط به سبک زندگی خود را نشان می‌دهد. اوثابت کرده است که بیماران مبتلا با تغییر عادات تغذیه ای خود، انجام ورزش و دیگر جنبه های سبک زندگی می‌توانند فعالیت بیماری را متوقف وتوانایی خود را بازیابند. تجربه جلینک از بیماری مادرش وتشخیص بیماری خودش در سال 1999 منجر به انجام این کار دقیق و پرارزش توأم با شفقت شد.توصیه جلینک، زندگی هزاران بیمار مبتلا به ام.اس را تغییر داده وعشق را در زندگی آنها تثبیت خواهد کرد. این کتاب هدیه‌ای است باور نکردنی از یک پزشک ومعلم شگفت انگیز.