حجت الاسلام كريم قياسيساوالان خبر: حجت الاسلام کریم قیاسی در خطبه های نماز عبادی ، سیاسی این هفته  بیله سوار افزود: ما هر چه داریم از این انقلاب است و همه باید برای بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کنیم.

وی گفت: خون های زیادی برای انقلاب اسلامی ریخته شده و عزت ، عظمت و اقتدار کنونی ایران اسلامی مرهون خون شهدا است.

امام جمعه بیله سوار در ادامه افزود: نخست وزیر ترکیه دیدارهای خود با اقای روحانی و دیگر مسئولان ایران را بسیار مفید ارزیابی کرد و با اشاره به امضای چندیدن یادداشت تفاهم کردند.

وی افزود: امیدواریم روابط دو کشور با پیشرفت و گسترش روز افزون به الگویی برای منطقه و جهان تبدیل شود.

امام جمعه بیله سوار در ادامه  با اشاره به دوران رژیم شاهنشایی افزود: در زمان رژیم پهلوی 40 درصد جمعیت شهری و 65 در صد جمعیت روستایی کشور زیر خط فقر زندگی میکردند و 35 درصد مردم ایران دچار سوءتغذیه بودند و 83 درصد روستاها فاقد آب آشامیدنی و لوله کشی بودو هیچ روستایی از نعمت گاز برخوردار نبود و تنها 5 کشور از نعمت گاز به صورت پراکنده برخوردار بودند.

حجت الاسلام کریم قیاسی درخطبه های نماز جمعه بیله سوار افزود: متاسفانه بعد از اینکه بعضی از نمایندگان اردبیل بدون استناد اعلام کردند که برای استان اردبیل یک نماینده اضافه خواهد شد و در این میان بعضی نمین و بعضی بیله سوار را مستحق استقلال نمایندگی ذکر کرده اند.

وی افزود: اما طی تماسی که دیروز با استاندار داشتیم و امروز نیز طی هماهنگی که فرماندارمحترم با استاندار داشتند تعدادی از شوراهای محترم و اهالی و معتمدین شهر و خانواده شهدا دیداری با استاندار داشتند.

حجت الاسلام کریم قیاسی  در ادامه افزود: همگان مستحضر هستند که طبق قانون اساسی هر 10 سال یکبار 20 نفر به تعداد نمایندگان مجلس اضافه میشود که بعد از انقلاب یکبار این امر ظاهرأ در سال 78 محقق شده است اما با گذشت 10 سال که باید 20 نماینده به مجلس اضافه میشد هنوز این مسأله عملی نشده است و طبق اظهار استاندار محترم تا امروز این مسأله و افزایش نمایندگان در استان اردبیل و حتی در کشور منتفی است وهیچ اقدامی در مورد هیچ شهرستانی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: مسئولین شهرستان چه نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و چه نماینده دولت فرماندار محترم مسأله استقلال نمایندگی را از طریق قانونی و مکاتبات و ارسال طومار های مردمی پی گیری نموده و مینمایند و هر گونه اقدام باید از مسیر قانونی باشد همانطور که استاندار محترم و حاج آقا عاملی که به بیله سوار تشریف آورده بودند در جلسه شورای اداری هم بنده و هم فرماندار محترم در مورد همین مشکل و استقلال نمایندگی صحبتی داشتیم و مطالبات به جد مردم شریف بیله سوار را متذکر شدیم

امام جمعه بیله سوار در پایان افزود: وقتی همه کارها از مسیر قانونی انجام شده است طومار نوشته شده و ارسال گردیده است و در استانداری هم مطرح شده است نیازی به نگرانی مردم نیست کارها با مسیر قانونی حل و فصل خواهد شد.