گندمساوالان خبر: رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت: گندم تولید شده در استان اردبیل از پروتئین متوسط به بالا برخوردار است و نباید در این زمینه با برخی اظهارات در بهره‌برداری مردم نگرانی ایجاد کرد.

عادل عبدایمانی در جلسه کمیسیون تخصصی آب و خاک در اردبیل اظهار داشت: مهمترین وظیفه جهاد کشاروزی توسعه و تقویت بحث ترویج و آموزش کشاورزان است به طوری که ما 115 هزار بهره‌بردار این بخش را به صورت مستقیم یا غیر‌مستقیم از آموزش‌های جدید بهره‌مند می‌کنیم.

وی اهمیت انتقال سریع یافته‌های تحقیقات و پژوهشی را به بخش اجرا و استفاده کاربردی از این ظرفیت را ضروری بیان کرد و افزود: در وهله اول باید تحقیقات تقاضا محور باشد تا مشکل کشاورزان برطرف شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل امضای توافقنامه با دانشگاه محقق اردبیلی برای واگذاری زمین مورد نیاز و امکانات مرکز تحقیقاتی و ایستگاه‌های کشاورزی در اردبیل به دانشجویان این رشته خبر داد و تصریح کرد: ما علاوه بر در اختیار گذاشتن زمین مورد نیاز حتی ماشین‌های الگویی خود را نیز در این بخش در اختیار دانشگاه محقق اردبیلی و دانشکده کشاورزی آن قرار می‌دهیم تا دانشجویان ما به شکل عملی با مراحل مختلف کشت داشت و برداشت آشنا شوند.

عبد‌ایمانی از به روز بودن تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و مرکز ایستگاه تحقیقاتی در اردبیل خبر داد و تاکید کرد: هر چند بخش خصوصی نیز در این زمینه در تولید و عرضه بذور مختلف همچون سیب‌زمینی ورود پیدا کرده‌اند اما ما نیز در مرکز تحقیقات خود سعی داریم تا ارقام جدیدی از بذر گندم سیب‌زمینی و دیگر غلات تولید کنیم که متناسب با شرایط اقلیمی و منطقه‌ای استان باشیم.

این مسئول گفت: به زودی بذر مینی‌تیوبر به روش ایروپونیک تولید شده و با تلاش محققان و تلاشگران عرضه پژوهش و تحقیق شاهد تولید بذر سیب‌زمینی با کیفیت بالا خواهیم بود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل در مورد برخی اظهارنظرها در خصوص کیفیت گندم تولیدی در اردبیل گفت: شرایط و ویژگی‌های ژنتیکی حدود 30 درصد در تولید گندم تاثیرگذار است اما 70 درصد عواملی همچون تغذیه در رشد و تقویت گندم با کیفیت و همچنین دوره رسیدگی کوتاه مدت در بازدهی مناسب آن تاثیرگذار است.

عبد‌ایمانی خاطرنشان کرد: هر چقدر دوره رسیدگی کوتاه باشد گندم تولیدی از پروتئین بالا برخورد است و هر چقدر این دوره رسیدگی به مانند گندم اردبیل بلند مدت باشد پروتئین آن کمتر و کیفیت پایین‌تر است.

وی ادامه داد: از همین رو گندم دیم و آبی تولید شده در مغان از پروتئین بالا و کیفیتی مناسب برخوردار است چرا که دوره رسیدگی آن بسیار کوتاه و زراعت آن نیز با مطلوبیت خاص انجام می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل یکی از رویکردهای این سازمان را تلاش برای افزایش راندمان آبیاری و استفاده از روش‌های جدید در تولید محصولات باکیفیت عنوان کرد و بیان داشت: سعی و تلاش بر این است تا با همکاری مراکز تحقیقاتی یک حرکت مثبت و سازنده را شاهد باشیم به طوری که محققان مرکز تحقیقاتی در سه سال اخیر با شناسایی آفات محصولی همچون گندم و سیب‌زمینی صدها مورد کار تحقیقاتی و پژوهشی انجام دادند تا امکان بهره‌وری جدید بالا باشد.

عبدایمانی گفت: در این مراکز بیش از 16 رقم بذر گندم، 6 رقم بذر جو و 2 رقم بذر سیب‌زمینی بعد از تحقیقات و پیگیری‌های مختلف در سطح ملی معرفی شده است که به نظر می‌رسد تلاش‌ها و کوشش‌ها در این حوزه بر مبنای کار قابل قبول به عموم زارعان دنبال شود.

اتاق فکر نباید در مسیر حرکت خود انحراف یابد

این مسئول به سابقه طولانی تشکیل اتاق فکر در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: در وهله اول چارچوب فعالیت و شرح وظایف در این حوزه باید مشخص شود تا تداخلی را در وظایف اداری و کار اتاق فکر شاهد نباشیم.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل با اشاره به سابقه ناشایست تشکیل اتاق فکر و خروجی متفاوت آن افزود: در گذشته نتیجه و خروجی اتاق فکر به گونه‌ای به انحراف رفت که در این اتاق فکر رئیس سازمان و یا معاون آن جابه‌جا کرده و در این حوزه تصمیم‌گیری می‌شد.

به گزارش فارس، عبد‌ایمانی در پایان سخنان خود اذعان داشت: نباید در این زمینه توانمندی و ظرفیت‌ها را به هدر داد بلکه بهتر است از ظرفیت‌های موجود همچون کمیسیون کشاورزی شکل گرفته در اتاق بازرگانی اردبیل استفاده کرده و در حوزه تصمیم‌گیری به صورت منسجم ورود پیدا کرد و گرنه با دوباره‌ کاری‌ها و برخی موازی‌کاری‌ها نمی‌توان نتیجه گرفت.