هتل-هتل پنج ستارهساوالان خبر: نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: شرکت تیراژه با توافقی که اخیراً انجام داده، قرار است یک هتل پنج ستاره را در کنار مجتمع بزرگ شورابیل اردبیل احداث کند که این هتل نظیر هتل داریوش کیش است.

منصور حقیقت‌پور اظهار داشت:‌ یکی از پیگیری‌های جدی ما دعوت از سرمایه‌گذار شرکت تیراژه در ماه‌های اخیر بوده که هم اکنون این شرکت در فضای 110 هزار متر مربع زیربنا بزرگترین مرکز تجاری و شهر بازی را در مجتمع شورابیل اردبیل در حال احداث دارد که بیش از 200 میلیارد تومان در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند.

وی تصریح کرد:‌ همین شرکت قرار است در فضای مجتمع تفریحی، توریستی شورابیل یک هتل پنج ستاره را به نام هتل شیخ صفی احداث کند که بنای آن نظیر هتل داریوش کیش است که با نهایی شدن این پروژه و قطعی شدن انتقال سند زمین عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

پتروشیمی شازند اراک به وعده خود عمل کند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: یکی از جدی‌ترین اقداماتی که ما از زمان حضور در نمایندگی مردم اردبیل در مجلس پیگیری کردیم طرح پتروشیمی اردبیل است که تمام مجوز لازم برای اجرای آن و بهره‌مندی از تسهیلات صندوق توسعه ملی اخذ شده و بانک عامل برای پرداخت این تسهیلات با تشکیل سندیکای بانکی انجام شده است.

حقیقت‌پور در ادامه سخنان خود اضافه کرد: قرار است از طریق سه بانک عامل 545 میلیون دلار تسهیلات پتروشیمی به زودی نهایی شده و عملیات پرداخت آن از طریق بانک توسعه صادرات، رفاه و هماهنگی با بانک ملی انجام شود.

وی بیان کرد: ما از پتروشیمی شازند اراک و مسئولان اجرایی آن خواسته‌ایم تا به وعده‌های خود عمل کنند که قرار است در نشستی که با هیئت‌مدیره بانک ملی دارند این موضوع بررسی شده و نحوه پرداخت تسهیلات در زمان مقرر مورد توجه قرار گیرد.

راه‌اندازی مرکز هسته‌ای سبلان در اردبیل

این نماینده مجلس یکی دیگر از اقدامات انجام شده را دریافت مجوز راه‌اندازی اولین مرکز پرتو دهی گاما با نام سبلان در اردبیل خبر داد و یادآور شد: با توجه به اینکه سهم استان اردبیل از انرژی هسته‌ای و توسعه مراکز مرتبط با آن بسیار پایین است ما تلاش کردیم تا این مرکز را با اهداف چندین منظوره راه‌اندازی کنیم تا هم در تولید محصولات کیفی‌تر کشاورزی و هم پایداری این افزایش تولید به ما کمک کرده و ظرفیت تولید 850 هزار تنی ما را افزایش دهد.

حقیقت‌پور ادامه داد:‌ وجود این مرکز می‌تواند به افزایش تولید سیب در باغات مشگین‌شهر و ماندگاری بالای آن کمک کند.

وی با قدردانی از استاندار اردبیل در جانمایی برای راه‌اندازی این مرکز هسته‌ای گفت: سازمان انرژی اتمی قرار است مراحل اجرای این طرح را پیگیری کرده و به همت بخش خصوصی به سرانجام برساند.

به گزارش فارس, حقیقت‌پور از پیگیری‌های لازم برای احداث کارخانه بزرگ لبنیاتی پگاه در استان خبر داد و افزود: این کارخانه لبنیات با نام پگاه سبلان با همت بخش خصوصی و با توجه به ظرفیت تولید محصولات دامی در استان راه‌اندازی شده و ما شاهد فعالیت این مجموعه تولیدی و اشتغالزایی در منطقه هستیم.