ساوالان خبر: هزاران جوان زندگی می‌كنند كه سرمایه دارند ولی شغل و درآمدی ندارند. خیلی از آنها واقعا می‌خواهند تحولی در زندگی‌شان صورت بگیرد. شاید دنبال كسی می‌گردند تا راه درست را نشان‌شان بدهد یا یك فرصت كاری را برایشان خلق كند. اما شرایط همیشه آنطور كه باید، خوب پیش نمی‌رود. اینجاست كه یك ذهن خلاق و فكر بكر به كمك آدم می‌آید و زمینه‌ساز پیشرفت‌های بعدی می‌شود.

وجود یک مرکز در شهر اردبیل که بتواند بهترین خدمات عرضه گوشت را انجام دهد از چندین سال پیش در این شهر توریسیت پذیر احساس می شد. خدماتی که بتواند به انتخاب خود مشتری مرغ و ماهی را انتخاب و آن را آماده  به مشتری تحویل دهد.ولی چه کسی می توانست این فکر را عملیاتی کند  « بهزاد رستم  پورنیاری » از آن‌ دسته افرادی بود كه با سرمایه اندك و ایده بكرو با تجربه ای که از کارپدرش داشت كارش را شروع كرد و توانست در کمترین زمان کار خود را گسترش دهد و امروز یکی از جوانان موفق و کارآفرین شهر اردبیل محسوب می شود.

پورنیاری

« بهزاد رستم  پورنیاری » جوان اردبیلی است که با خلاقیت خود توانسته است بدون حمایت نهاد و کسی خدمت بزرگی برای در عرضه گوشت انجام دهد و امروز وی دارای یکی از بزرگترین فروشگاههای اردبیل بنام « مرکز مرغ و ماهی 110»  است.

پورنیاری

یکی از کسانیکه که مشتری دائمی فروشگاه 110 شده است می گوید: باور می کنید که  با آژانس برای خرید به اینجا آمده ام شاید تعجب کنید ولی خدماتی که این فروشگاه عرضه می کند درشهر اردبیل تک است.

این خانم می گوید: تمیز کردن و خرد کردن مرغ و جاده کردن استخوانهای ماهی برای من طاقت فرسا شده یود ولی در اینجا گوشت خرده شده و تمیز به شما تحویل می دهند که فقط شما باید زحمت پختن آن را بکشید.

آقای مظفری که هفته ای 2 بار به این فروشگاه سر می زند؛ می گوید: اول فکر می کردم این فروشگاه موفق نمی شود ولی وقتی از جلوی این فروشگاه رد می شوم مشتریان زیادی را می بینم.

وی با اشاره به اینکه تمامی مواد پروتینی را نیز از این فروشگاه خریداری می کند، می گوید: خود من نیز مشتری این فروشگاه شده ام چرا که مرغ و ماهی زنده را خودم انتخاب می کنم و کارکنان اینجا بقیه کارها را خودشان انتخاب می کنند و آنها هم خرد می کنند و هم شستشو.

ابراهیمی مرد میانسال که هم به تازگی مشتری این فروشگاه شده است می گوید: قیمت این فروشگاه بسیار مناسب و حتی ارزان تر از سایر فروشگاههای دیگر است و من با خریدی که از فروشگاه داشته ام به آنها اعتماد پیدا کردم.

خانم مظلومی همسر آقای ابراهیمی با اشاره به کشتار روز مرغ و ماهی این فروشگاه می گوید: محیط اینجا بسیار بهداشتی و تمیز است و من نیز از آمدن به این فروشگاه لذت می برم.

وی می گوید: وقتی شوهرم گوشت خریداری کند متوجه می شوم که آیا از فروشگاه 110 خریده است یا نه. چرا که نوع شستشو و خرد کردن این فروشگاه بی نظیر است.

 

پورنیاری

شیوه مدیریت پورنیاری

از آنجایی كه خوراك از نیازهای اولیه هر انسانی است پس در هر شرایطی باید این نیاز برآورده شود. به خاطر همین نیاز ساده، این شغل و هر حرفه‌ای كه با مواد‌غذایی در ارتباط است، همیشه بازار خودش را دارد به شرطی که بتوان با مشخص کردن فلسفه و شیوه مدیریت صحیح  رضایت مشتریان را جلب کرد.  فلسفه تجاری  که پورنیاری برای فروشگاه خود انتخاب کرده است در مديريت اين بود كه يك محيط صميمي در هر فروشگاه ايجاد كند و تاكيد داشت كه داشتن آرامش روحي هنگام كار خيلي مهم بوده و رضايت شغلي را سبب مي شود. او خيلي مواظب بود كه چنين فضاي كاري از بين نرود.«بهزادرستم  پورنیاری» بدون رويارويي با فروشگاههاي زنجيره اي بزرگ تمام تلاش خود را در شهراردبیل توسعه داد تا بتواند اولین مرکز عرضه گوشت در سطح استان باشد.

پورنیاری-ماهی
« رستم پورنیاری» براي حفظ هزينه ها در سطح حداقل و عرضه كالا به مشتريان به قيمت پايين بسيار مصراست. كنترل هزينه هاي این فروشگاه با توليدكنندگان شروع شد. « رستم پورنیاری» به سخت گيري در خريد و وادار كردن توليدكنندگان به كاهش قيمت مشهور است.  وی معتقد است باید جنس خوب را از تولید کننده با قیمت پایین بخری تا بتوانی با قیمت پایین با در نظر گرفتن سود حداقلی به مشتریان نیز تحویل دهی. بنابراین وی سعي مي كرد كه از واسطه ها پرهيز كرده و كالاها را مستقيماً از توليدكننده بخرد، درنتيجه حدود 2 تا 6 درصد در هزينه ها صرفه جويي شد.

فلسفه قيمت‌گذاري در این فروشگاه آن است كه با حفظ کیفیت خوب و داشتن قیمت مناسب مي توان فروش بيشتري داشت.  « رستم پورنیاری »بر اين اعتقاد است كه همين فلسفه قيمت گذاري است كه اعتماد مشتريان را جلب مي كند و آنها اطمينان مي يابند كه قيمتها تحت شرايط مختلف، مناسب است و سرشان کلاه نرفته است.

پورنیاری- مرغ

سرعت انجام کار، جنس خوب، احترام به مشتری و تمیزی محیط کار چهار اصل این فروشگاه محسوب می شود از سوی دیگر؛ فروشگاه تمیز، سرویس خوب و سریع  و صمیمیت کارکنان از مزیتهای رقابتی او محسوب می شد و تلاش زیادی به عمل آمد که این مزیتها به عنوان معیار استاندارد حفظ شود.

پورنیاری

 

مدیریت این فروشگاه تاکید زیادی روی خدمات به مشتری دارد. در این راستا سعی بر این می شود تا به خواست مشتریان احترام گذاشته و طبق خواسته های آنان قدم برداشته شود.همین عوامل باعث شده تا در ساعت های خاص در داخل فروشگاه صف طولانی برای خرید ایجاد شود. بعنوان مثال شما در این فروشگاه مرغ وماهی خود را انتخاب و به بقیه کارها را کارکنان این فروشگاه بسپارید تا در کمترین زمان خرد شده و شسته، خرد، پاکسازی و آماده برای پخت به شما تحویل دهند.

پورنیاری

محرك اصلي « مرکز مرغ و ماهی 110» در طول سالهاي توسعه، روح كارآفريني بود. بهزاد رستم  پورنیاری شخصاً خود با حضور در فروشگاه  دنبال ايده ی جديد  در صحبت کردن با مشتریان برای بيشتر كردن ميزان فروش با قيمتهاي مناسب بود. او توانست از طریق همین گفتگو بخش مواد غذایی فروشگاه خود را راه اندازی کند تا مشتریان بتوانند در این فروشگاه تمامی اقلام مورد نیاز خود را با آزادی عمل انتخاب کنند.

پورنیاری- مواد غذایی

تمامی  مواد غذایی این فروشگاه  از برندهای مشهور ایرانی و خارجی است و برخی اقلام حتی با قیمت پایین تر از عمده فروش ها در این فروشگاه عرضه می شود. فروشگاه 110 بزرگترین فرصت را در عرضه غذا برای خانواده ها فراهم می کند تا بتوانند در کمترین زمان جنس خوب را تهیه کنند.

پورنیاری

یك راز كوچولو
نقل است، راست و دروغش پای نقل‌كنندگان كه ناصرالدین شاه، می‌رود پیش یکی از پادشاهان. از او می‌پرسد شما چرا اینقدر موفق شده‌اید.  آن پادشاه می‌گوید كه این، یك راز است ولی چون برای شما خیلی احترام قائل هستیم، به شما می‌گوییم. راز ما در این است كه كار را، از كم شروع می‌كنیم. اگر كارمان گرفت، ادامه‌اش می‌دهیم، اگر هم نگرفت كه رهایش می‌كنیم و در عوض، ضرر زیادی نمی‌كنیم. اما شماها، عادت دارید كار را، از جای بزرگ شروع كنید؛ آن‌هم با كلی سر و صدا و جار و جنجال. ما از یك مغازه شروع می‌كنیم، اگر كارمان گرفت، می‌رویم نمایندگی هم می‌زنیم و بعد از آن، می‌رویم كل آنجا را می‌گیریم. این است راز ما… آنچه که « رستم  پورنیاری » مدیر « مرکز مرغ و ماهی 110» می گوید شبیه به این است او توانست راه چندین ساله در چند سال بپماید و علی رغم مخالت برخی دوستان امروز در این عرصه موفق شود.

پورنیاری

«رستم  پورنیاری» علی رغم برخی از مدیران بسیار خوشرو و مهربان است دستی هم در کارهای خیر دارد که به اصرار خود وی از گفتن آن معذوریم ولی به تمامی هم استانی پیشنهاد می کنیم برای یکبارهم شده به این مغازه سر بزنند تا خود با چشم خود راز موفقیت این جوان کارآفرین و موفق را ببینند.

شعبه مرکزی این فروشگاه:  اردبیل- سه راه نیروگاه – جنب تالار مجلل

شعبه 1: میدان بعثت- ابتدای خیابان معادی

شماره تماس: 04516632030- 04516633030

 

دانلود فیلم فروشگاه پورنیاری