مصطفي افضلي فردساوالان خبر: رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل هفته جاری کلنگ‌زنی می‌شود تا به سرانجام برسد.

مصطفی افضلی‌فرد اظهار داشت: در نشستی که با وزیر راه و  شهرسازی به همراه استاندار اردبیل داشتیم خواستار تصریح عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل شدیم به طوری که این پروژه از سال 84 وارد فرایند عملیاتی شده و انتظار می‌رفت زودتر از این به بهره‌برداری می‌رسید اما به دلیل ترزیق کم و ناچیز اعتبارات در سال‌های گذشته و از طرفی سهل‌انگاری و عدم پیگیری برخی از مسئولان و نمایندگان و فرصت‌سوزی‌های انجام شده تحقق نیافته است.

وی عنوان کرد‌: در تامین مالی راه‌آهن تلاش کردیم تا 37 میلیارد تومان اعتبار این پروژه در سال آینده را در کمیسیون به 70 میلیارد تومان ارتقاء دهیم ولی با این رقم محدود نمی‌توان این پروژه عظیم را تکمیل کرده و به مرحله بهره‌برداری رساند.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تامین منابع اعتباری جدید برای این پروژه جزو پیشنهادهای ما بود که قرار شده یک میلیارد دلار از محل فاینانس چین منابع اعتبار تامین شود تا مجموعه توانمند قرارگاه خاتم‌الانبیاء که با آورده خوبی وارد عملیات اجرایی این پروژه می‌شود راه‌آهن اردبیل – میانه تکمیل شده و به مرحله افتتاح برسد.

افضلی‌فرد تصریح کرد: قرار است در سال آینده این منابع اعتباری با تایید نهایی معاون رئیس جمهور ابلاغ شده و قرارگاه خاتم‌انبیاء به تسریع در فرایند راه‌آهن اردبیل کمک کند.

تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر با تامین زیرساخت‌ها

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل یادآور شد: بحث  دومی را که در دیدار با وزیر راه و شهرسازی مطرح کرده و پیگیری کردیم بحث مسکن مهر و ضرورت تامین امکانات زیربنایی و روبنایی آن بود که وزیر راه و شهرسازی قول داد در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر مشکلات و نارسایی مسکن مهر را در اردبیل با دستور ویژه حل و فضل شده و 3 هزار واحد اوایل سال آینده تحویل متقاضیان شود.

افضلی‌فرد خاطرنشان کرد: طرح مسکن مهر طرح خوبی بود که در سایه آن اقشار آسیب‌پذیر از سرپناه مناسب برخودار شدند اما در کیفیت اجرا و تامین زیرساخت‌ها مشکلاتی را داشت که بهتر بود این مشکلات و نارسایی‌ها به حداقل برسد که امیدواریم با اولویتی که دولت یازدهم و وزیر راه و شهرسازی پیگیری می‌کند با همکاری وزارت نیرو مشکلات زیربنایی برطرف شود.

وی در مورد تامین زمین مورد نیاز دانشگاه بین‌المللی علوم پزشکی نمین افزود: در این زمینه نیز وزیر راه و شهرسازی قول داد تا زمین مورد نیاز در نمین تامین شده و تحویل دانشگاه علوم پزشکی شود.

صرفه‌جویی 4.5 میلیون یورویی با راه‌اندازی بخش بخار نیروگاه سبلان

رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل عنوان کرد: ما با وزیر نیرو و معاونین وزیر و همچین مسئولان قرارگاه خاتم‌الانبیاء نشست‌های سه جانبه را برگزار کردیم و قرار است نیروگاه سیکل ترکیبی اردبیل که ظرفیت خوبی را دارد به بخش بخار نیز مجهز شده تا در تامین سوخت با مشکلی روبرو نشویم.

افضلی‌فرد تصریح کرد: با راه‌اندازی بخش بخار نه تنها در مصرف سوخت صرف‌جویی شده و 4.5 میلیون یورو از محل این صرفه‌جویی نصیب اقتصاد استان می‌شود بلکه میزان سوخت مصرفی از 50 میلیارد مترمکعب به کمتر 10 میلیارد متر مکعب کاهش می‌یابد.

به گزارش فارس، افضلی‌فرد اذعان داشت: ما در هفته جاری شاهد کلنگ‌زنی بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی سبلان اردبیل خواهیم بود که قرار است با سرمایه‌گذاری یک میلیون دلار این پروژه به همت قرارگاه خاتم‌الانبیاء اجرایی و عملیاتی شود.