ماریا موسویساوالان خبر: مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان استان از اول تا پنجم اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با هفته زن خبر داد.

ماریا موسوی در جلسه ساماندهی کانون های زنان در اردبیل اظهار کرد: به دنبال سیاست غلط دولت گذشته و عدم حمایت از فعالیت های متنوع کانون ها این مجموعه ها نامناسب اداره شده و همین روند به تعطیلی بیشتر این کانون ها منجر شده است.

وی تصریح کرد: از 20 کانون فرهنگی و اجتماعی زنان در استان، در حال حاضر تنها دو کانون فعالیت  دارد و سایر کانون ها تعطیل هستند.

موسوی بیان کرد: کانون های فرهنگی اجتماعی زنان، برای نخستین بار در سال 1383 در استان، با هدف ایجاد فضایی مناسب و موثّر برای جلب مشارکت نهادمند بانوان، کمک به برنامه ریزی و ساماندهی ظرفیت ها و توانمندی های آنان و زمینه سازی برای تخصصی شدن فعالیت های بانوان، به صورت یک تشکّل غیرانتفاعی-غیرسیاسی در سطح کشور ایجاد شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل هدف از ایجاد این کانون ها را آگاهی فرهنگی و رشد اجتماعی زنان، ترویج فرهنگ غنی و ارتقای بینش و اشاعه فرهنگ خود باوری در کنار اصلاح نگرش منفی به فعالیت های زنان، زمینه سازی برای شناساندن ظرفیت ها، تسهیل در امور ازدواج و فراهم کردن زمینه برای معرفی زنان فرهیخته به جامعه بیان کرد.

وی اظهار کرد: با وجود همه این اهداف، متأسفانه  این کانون ها امروز غیرفعال هستند که این امر باید آسیب شناسی شود.

مشاور استاندار اردبیل افزود: کانون ها می توانند در صورت فعالیت مناسب و مستمر، به عنوان بازوهای اجرایی و اهرم کمکی دولت عمل کنند و در زمینه کمک به مشکلات زنان بی سرپرست، بدسرپرست و خود سرپرست، اقدامات چشمگیری انجام دهند.

موسوی گفت: از ابتدا نیز بنا بر این بود تا با پشتیبانی های اولیه، کانون ها راه اندازی شوند و پس از رسیدن به خودکفایی، یاریگر دستگاه های اجرایی و جامعه باشند که چنین نشد.

وی بیان کرد: سیاست دولت جدید، پشتیبانی از کانون ها و توانمندسازی آنها است و از این رو هیئت مدیره کانون ها، باید پس از انتصاب مسئولان نسبت به برنامه ریزی برای سال آینده اقدام کنند تا نسبت به جلب پشتیبانی شورای اداری شهرستان ها اقدام شود.

مشاور استاندار اردبیل در زمینه ظرفیت خاموش زنان در زمینه اشتغال خاطرنشان کرد: اتاق فکری با حضور استادان کارآفرینی زنان تشکیل شده تا نسبت به ارائه طرح های عملی در این حوزه اقدام شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری اردبیل از برگزاری نمایشگاه توانمندی های زنان استان از اول تا پنجم اردیبهشت ماه سال آینده همزمان با هفته زن خبر داد.

انتهای پیام/ تسنيم