خبرنگار-مطبوعات-گزارشساوالان خبر: روزنامه‌نگار اردبیلی در جشنواره منطقه‌ای مطبوعات خوش درخشید.

آیین اختتامیه جشنوراه منطقه‌ای مطبوعات، خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری فجر انقلاب با بخش‌های متنوع و جوایزی ویژه، در مجتمع فرهنگی خاتم‌الانبیا رشت برگزار شد که طی آن روزنامه نگار اردبیلی خوش درخشید.

با مشخص شدن نفرات برگزیده بخش‌های مختلف جشنواره از سوی هیئت داوران، مهران محمدی از استان اردبیل توانست رتبه اول بخش یادداشت و رتبه دوم بخش گزارش را به دست آورده و مورد تجلیل قرار گیرد.

وی با خلق اثری در بخش یادداشت با عنوان «تاثیر انقلاب اسلامی ایران بر کشورهای منطقه» که در نشریه اردبیل نوین به چاپ رسیده بود رتبه اول این بخش و با خلق اثری دیگر در بخش گزارش با عنوان « کاخ مستکبران به لرزه در آمد» که در هفته‌نامه اندیشه اردبیل به چاپ رسیده بود رتبه دوم این بخش را کسب کرد.

همچنین ونوس بهنود خبرنگار خبرگزاری مهر در استان اردبیل نیز توانست در بخش مصاحبه رتبه سوم جشنواره را از آن خود کند.

فراخوان این جشنواره آذر ماه سال جاری اعلام شد و تا 10 اسفند علاقه‌مندان مهلت داشتند آثار خود را به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند.

در مجموع 421 اثر از 113 خبرنگار و صاحب قلم در بخش‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود که بیشترین آثار مربوط به رسانه‌های استان گیلان بوده است.

این جشنواره به صورت منطقه‌ای بین استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، اردبیل، زنجان و قزوین برگزار شد که سرمقاله، مقاله، گزارش، یادداشت، مصاحبه، شعر، داستان کوتاه، خاطره و عکس از بخش‌های جشنواره در حوزه مطبوعات محلی و رشته‌های مصاحبه، مقاله، گزارش، یادداشت، عکس و خبر در حوزه خبرگزاری‌ها و پایگاه‌های خبری بود.

اهمیت رسانه در ایجاد همگرایی، تاثیر انقلاب اسلامی در کارکرد رسانه‌ها، آسیب‌شناسی انقلاب اسلامی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اهمیت پیوند نسل جوان با آرمان‌های انقلاب اسلامی، نقش رسانه‌ها در خلق حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی و … از محورهای مهم این جشنواره محسوب می‌شد.

به گزارش فارس،  در این آئین اختتامیه علاوه بر خبرنگاران برتر استان‌های شمالی، روابط عمومی‌های برتر، فرمانداران و دستگاه‌های برتر استان گیلان در حوزه انقلاب نیز تجلیل شدند.