کوهپیماییساوالان خبر: فرماندار شهرستان مشگین شهر گفت: سالانه بیش از ۵۰ هزار نفر به کوه سرفراز سبلان صعود می کنند که برای بهبود شرایط صعود امسال تلاش می کنیم تا پناهگاه های موجود در حال احداث را تکمیل و تجهیز کنیم.

ابراهیم امامی در جلسه مشترک با جمعیت هلال احمر اردبیل برای حل مشکل پناهگاه های سبلان در مشگین شهر اظهار کرد: با توجه به اینکه در آستانه فصل صعود کوهنوردان به ارتفاعات قرار داریم و سبلان به عنوان سلطان کوه های ایران از مخاطبان صعود بیشمار برخوردار است انتظار داریم تا با همکاری جمعیت هلال احمر دو پناهگاه مسیر صعود سبلان تجهیز شود.

وی گفت: برای تکمیل پناهگاه سوم در جبهه شرقی سبلان اقدامات خوبی انجام شده و قرار است مدیریت این پناهگاه ها به هیئت کوهنوردی شهرستان موکول شود تا حوادث ناگواری که سال گذشته در ارتفاعات سبلان رخ داد، گریبانگیر کوهنوردان نشود.

امامی تصریح کرد: با استقرار اکیپ های کوهنوردی در ورودی های جبهه های مختلف برای صعود به سبلان امسال سعی داریم افرادی که قصد صعود داشته و یا می خواهند به شکل گروهی به دامنه های سبلان صعود کنند با آمادگی و تست اولیه به این کار اقدام کنند.

فرماندار مشگین شهر با بیان اینکه صعود به سبلان آداب خاص خود را داشته و آمادگی کامل ورزشکاران را طلب می کند، افزود: پیش بینی می کنیم امسال بیشتر از 50 هزار نفر از جبهه مشگین  به کوه سبلان صعود کرده و از طبیعت زیبای آن استفاده کنند.

وی بیان کرد: در کنار جلوه زیبایی از سبلان که کوهنوردان را به سوی خود جلب می کند ما با آب گرم ها و چشمه های جوشان شفا بخش در پایین دست این کوه عظیم رو به رو هستیم که همواره گردشگران را با آغوش گرم پذیرفته است.

 

انتهای پیام/ تسنیم