محیط زیستساوالان خبر: نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: مبحث محیط زیست ملی و بین المللی است و امروزه تهدیدات و معضلات زیست محیطی نگاه ویژه ای را می طلبد.

منصور حقیقت پور در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل افزود: طبیعت زیبای استان و ویژگی های ممتاز آن نشان از قدرت خارق العاده خداوند متعال و قابلیت های استثنایی و بی بدیل است.

وی بیان کرد: مسئولان باید در طراحی و اداره شهرها با ورود به مباحث زیست محیطی با اصلاح برخی موارد نماد و شکل زیست محیطی آن را مد نظر قرار دهند.

او گفت: در بحث شکار و صید باید با توجه به توان و ظرفیت های طبیعت نسبت به مهار و محدود ساختن صدور پروانه شکار و صید اقدامات لازم صورت گیرد و برای حمایت از گونه های جانوری و گیاهی اطلاع رسانی و فرهنگ سازی شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل هم در این نشست ویژگی های منحصر به فرد زیست محیطی استان و لزوم حفظ و حراست از این ویژگی ها را بعنوان بستری برای سایر فعالیت ها ذکر کرد و گفت: در صورت تخریب محیط زیست سایر فعالیت ها نیز با چالش و مشکل جدی مواجه خواهد شد.

سید رضا موسوی افزود: محیط زیست موافق با توسعه است و توسعه متوازن، بلند مدت و سازگار با طبیعت با رعایت کامل ملاحظات ما را به اهداف زیست محیطی خواهد رساند.

استان اردبیل دارای منابع زیست محیطی متنوع و غنی از جمله مناطق حفاظت شده نئور و آغ داق، اثر طبیعی ملی سبلان و غار یخکان، منطقه شکار ممنوع گندیمن و دریاچه شورابیل و پوشش گیاهی متنوع و منطقه جنگلی فندقلو است.

 

انتهاي خبر/ايرنا