بازی محلی- بازی بومیساوالان خبر: نائب رئیس بانوان هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان اردبیل گفت: بیش از 500 ورزشکار زن روستایی در مسابقات جام نوروزی سال 93 استان شرکت کردند.

رباب نقی نژاد افزود: این ورزشکاران در قالب تیم های مختلف از جمله فوتسال، والیبال، بازیهای بومی و محلی و بازیهای آیینی در مسابقات جام نوروزی امسال حضور یافتند.

وی حضور بانوان ورزشکار روستایی را در قالب تیم های بومی و محلی برشمرد و تصریح کرد: در روستاهای پرجمعیت و دارای سالن ورزشی استان نیز علاوه بر بازی های بومی محلی مسابقات فوتسال بانوان برگزار شد.

نائب رئیس بانوان هیئت ورزش روستایی و بازیهای بومی و محلی استان با اشاره به ضرورت مشارکت زنان در برنامه ها و جشنواره های ورزشی تصریح کرد: تلاش می شود بانوان روستایی استان بیش از گذشته به سمت و سوی ورزش سوق داده شود.

وی با بیان اینکه امسال این هیئت برنامه ها و جشنواره های ویژه ای برای قشر بانوان روستایی در نظر گرفته است، ادامه داد: در سال های اخیر توجه ویژه ای به ورزش بانوان روستایی شده بطوریکه در سال گذشته اغلب روستاهای دارای سالن در شهرستان ها شاهد برگزاری جشنواره های ورزشی در رشته های مختلف بومی و محلی بودند.

نقی زاده ابراز امیدواری کرد در سال جاری نیز با همکاری ادارات ورزش و جوانان استان برنامه های مصوب این هیئت بویژه در زمینه توسعه ورزش در بین زنان روستایی اجرا شود.

 

انتهاي خبر/مهر