ساوالان خبر: در نشست مشترک شهردار اردبیل و کمیسیون سرمایه گذاری شورای اسلامی شهر با گروهی از سرمایه گذاران بخش خصوصی اجرای پروژه مشارکتی مرکز خرید رودخانه بالیقلو مورد بررسی قرار گرفت.

http://www.eardabil.ir/_DouranPortal/images/1%201%20sarmayehgozar%20balighli93.02.05/1.jpg

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری اردبیل، در این نشست که در راستای تداوم برنامه های شهرداری در جهت جلب مشارکت های بخش خصوصی؛ با حضور اعضای کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شورای اسلامی شهر، معاونین شهردار و سرمایه گذاران بخش خصوصی در محل اتاق جلسات شهرداری اردبیل برگزار شد، دو طرح پیشنهادی مشارکت کنندگان در قالب احداث مجموعه و مرکز خرید رودخانه بالیقلو پس از بررسی و ارزیابی طرح در مرحله اول مورد موافقت اعضای جلسه و کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر قرار گرفت.

مشارکت کنندگان بخش خصوصی در این نشست با تأکید بر قابلیت های گردشگری بی نظیر رودخانه بالیقلو برای شهر اردبیل و ضمن ارائه توضیحات بیشتری در رابطه با جزئیات و مشخصات پروژه مرکز تجاری رودخانه بالیقلو؛ طراحی هر دو پروژه پیشنهاد شده را الهام گرفته از معماری بومی و ویژگی های طبیعت منطقه به خصوص با الهام از شکل آلاچیق عشایر استان اردبیل و نماد ماهی بیان کردند.

حسن بیادی، سرپرست گروه سرمایه گذاری بخش خصوصی طرح های ارائه شده را مجموعه ای از کاربری های تجاری و فضای سبز در زمینی به طول 250 متر در ساحل رودخانه بالیقلو مابین پل قدس و پل عطایی عنوان کرده، افزود: اجرا و بهره برداری از این طرح ها که مطالعات زیادی بر روی آن انجام گرفته، با توجه به پتانسیل های رودخانه زیبای بالیقلو بر امور گردشگری شهر اردبیل نیز تأثیر مطلوبی خواهد گذاشت.

http://www.eardabil.ir/_DouranPortal/images/1%201%20sarmayehgozar%20balighli93.02.05/2.JPG

طرح اول پیشنهادی مرکز تجاری رودخانه بالیقلو

وی ایستایی و ماندگاری بیشتر گردشگران در شهر اردبیل را از جمله تاثیرات اجرای طرح های مرکز تجاری رودخانه بالیقلو عنوان کرد و گفت: شهروندان ساکن در مرکز استان و سایر شهرها و روستاهای استان اردبیل نیز در دستیابی به اهداف و چشم اندازهای تعیین شده این طرح ها نقش اصلی را بر عهده دارند.

در ادامه این نشست شهردار اردبیل با استقبال از سرمایه گذاران بخش خصوصی و ضمن تقدیر از تلاش های دکتر منصور حقیقت پور نماینده اردبیل در مجلس شورای اسلامی به جهت حمایت و تشویق سرمایه گذاران برای مشارکت در طرح مرکز تجاری رودخانه بالیقلو، اظهار کرد: طرح های ارائه شده ویژگی های مطلوبی داشته و عزم و علاقه مشارکت کنندگان برای اجرایی شدن آن را نشان می دهد.

baligli

طرح دوم پیشنهادی مرکز تجاری رودخانه بالیقلو
صدیف بدری ادامه داد: لذا با اعمال اندکی تغییرات مورد نیاز و پس از تعین مکان دقیق در محدوده اعلام شده و همچنین پس از انجام هماهنگی های لازم با شرکت آب منطقه ای اردبیل و با طرح موضوع در جلسه شورای عالی سرمایه گذاری استان به منظور تصویب طرح در این شورا؛ امیدواریم به زودی شاهد عملیاتی شدن یکی از این پروژه های تجاری و گردشگری در حاشیه رودخانه بالیقلو باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود سایر ظرفیت های موجود در بخش گردشگری شهر اردبیل را یادآوری کرده، افزود: دریاچه شورابیل یکی از مهمترین این ظرفیت ها بوده و احداث پروژه های تفریحی، تجاری و گردشگری پیرامون این دریاچه از فرصت های مناسب سرمایه گذاری در شهر اردبیل است.

بدری همچنین در پایان سخنان خود از آمادگی شهرداری اردبیل جهت خرید تضمینی پارکینگ های عمومی احداث شده توسط بخش خصوصی در سطح شهر به خصوص در مناطق پرتراکم به قیمت تمام شده خبر داد.