سرمربی تیم فوتبال شهرداری اردبیل با اشاره به استعدادها و ظرفیت های فوتبال این استان گفت: اردبیل می تواند به قطب بازیکن سازی در کشور تبدیل شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فوتبالساوالان خبر: سرمربی تیم فوتبال شهرداری اردبیل با اشاره به استعدادها و ظرفیت های فوتبال این استان گفت: اردبیل می تواند به قطب بازیکن سازی در کشور تبدیل شود.

مهدی دینورزاده اضافه کرد: طی سال های گذشته استان خوزستان به قطب بازیکن سازی در فوتبال کشور شهره بود، اما امروز می بینیم که استانهای مازندران و اردبیل به قطب بازیکن سازی تبدیل شده اند.

وی با بیان اینکه اردبیل می تواند در زمینه معرفی استعدادهای فوتبالی به قطب برتر کشور تبدیل شود، ادامه داد: این استان در زمینه فوتبال پایه بسیار با رشد داشته و همین امر آینده فوتبالی روشنی را برای آن می تواند رقم بزند.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری اردبیل تصریح کرد: امروز دیدگاه ها در حوزه های مدیریتی، سرمایه گذاری، آموزش علمی، تیمداری و… این استان بسیار متفاوت بوده و همین عوامل باعث شده شاهد صعود تیم شهرداری اربیل به لیگ دسته یک کشور برای اولین بار در تاریخ فوتبال استان و نیز توسعه فوتبال در رده های پایین باشیم.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه مربیان این استان است که استعدادهای موجود در استان را کشف کنند، ادامه داد: با مجموعه خوبی که شهرداری اردبیل برای تیم های پایه ایجاد کرده می توان امیدوار بود که تاثیرات آن را در آینده دید.

دینورزاده با بیان اینکه سالها قبل نیز برای مربیگری تیم شهرداری در این استان حضور داشته است، عنوان کرد: البته 17 سال پیش تفکرات مدیریتی، امکانات موجود و استعدادهای فوتبالی بسیار متفاوت از الان بود، همین عوامل می تواند آینده امیدبخشی را برای تیم شهرداری در رقابت های لیگ دسته یک رقم بزند.

وی بیان داشت: البته به دلیل فشردگی بازی ها، حضور تیمهای مطرح و ریشه دار در لیگ دسته یک کشور، حضور بازیکنان لیگ برتری، تجربه حضور در لیگ برتر و نیز سرمایه گذاری هنگفت تیم ها این لیگ سخت تر از لیگ برتر بوده و باید با آمادگی بالا در این رقابت ها حاضر شویم.

سرمربی تیم شهرداری اردبیل با بیان اینکه تمامی تیمهای حاضر در لیگ دسته یک برای قهرمانی و صعود به لیگ برتر می آیند، ادامه داد: به دلیل اینکه قرار گرفتن در رده های پایین لیگ دسته یک  برای تیمها ارزشی ندارد، بنابراین با تمام توان در مسابقات حضور می یابند که همین امر باعث شده لیگ یک سخت تر باشد.

وی با تاکید بر اینکه در این راستا تلاش می کنیم تا فرصت باقیمانده به آغاز لیگ تیم را آماده کنیم، تاکید کرد: به همین منظور روند آماده سازی تیم پس از صعود به لیگ یک آغاز شده و تاکنون مراحل تست گیری از بازیکنان جوان و نیز ارزیابی عملکرد نفرات فصل قبل انجام شده است.

 

انتهای خبر/مهر

انتهای پیام/