بازگشایی و آغاز فعالیت گمرک اصلاندوز علاوه بر ایجاد هزاران فرصت شغلی و افزایش چشمگیر عایدات مرزنشینان و پیشرفت منطقه به رشد مبادلات تجاری بویژه ارتقای سطح مناسبات ، مراودات و تحکیم روابط دو کشور بسیار کمک خواهد کرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

روحانیساوالان خبر: رییس جمهور کشورمان اواخر هفته آینده به کشور آذربایجان سفر می کند که ساماندهی مسائل گمرکی از جمله برنامه‌های رئیس‌جمهور در این سفر خواهد بود.

توسعه اقتصادی به معنای رشد اقتصادی همراه با افزایش ظرفیت‌های تولیدی اعم از ظرفیت‌های فیزیکی، انسانی و اجتماعی است. به دنبال توسعه اقتصادی ثروت و رفاه جامعه و اشتغال افزایش می یابد.

بازگشایی و آغاز فعالیت گمرک اصلاندوز علاوه بر ایجاد هزاران فرصت شغلی و افزایش چشمگیر عایدات مرزنشینان و پیشرفت منطقه به رشد مبادلات تجاری بویژه ارتقای سطح مناسبات ، مراودات و تحکیم روابط دو کشور بسیار کمک خواهد کرد.

از اینرو فعالیت و بازگشایی این گمرک آرزوی دیرین و مطالبه و خواسته مردم مغان بویژه منطقه اصلاندوز است که سالها برای بازگشایی گمرک لحظه شماری می کنند.

در این زمینه “مجید خدابخش” استاندار اردبیل هفته پیش در آیین بهره برداری از سالن مسافری پایانه مرزی بیله سوار،از گشایش گمرک اصلاندوز-هوردایز در آینده نزدیک خبر داده و گفته بود: از سرگیری فعالیت گمرک اصلاندوز، فاصله باکو را به نخجوان حدود ۱۲۰کیلومتر نزدیک تر می کند .

وی با اعلام اینکه بازگشایی گمرک اصلاندوز-هوردایز خواسته مردم آذربایجان است، بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران با این خواسته آذری ها موافقت کرده است و به زودی ما شاهد فعالیت این گمرک خواهیم بود.

ماه گذشته نیز “مسعود کرباسیان” رییس گمرک کشورمان با کمال الدین حیدراف “وزیر حوادث غیر مترقبه جمهوری آذربایجان در مورد مسایل اقتصادی بین دو کشور در باکو از جمله بازگشایی گمرک اصلاندوز دیدار و گفتگو کرده بودند.

حجت الاسلام حبیب برومند نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار در مجلس هم در گفتگو با خبرنگار ما گفت: تمام مقدمات بازگشایی گمرک اصلاندوز انجام شده و حتی کارکنان این گمرک که در سایر گمرکات فعال هستد آماده حضور در محل کار خود با بازگشایی گمرک اصلاندوز هستند.

برای فعال کردن این گمرک رایزنی و مذاکرات متعددی بین مقامات کشورمان با کشور آذربایجان انجام شده است که امیدواریم در سفر رییس جمهور کشورمان به آذربایجان گام رو به جلویی برای ارتباط با آذربایجان و بازگشایی گمرک اصلاندوز به وجود آید.

گفتنی است ،حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور کشورمان اواخر هفته آینده به کشور آذربایجان سفر می کند که ساماندهی مسائل گمرکی از جمله برنامه‌های رئیس‌جمهور در این سفر خواهد بود.

 

انتهای خبر/دانا

انتهای پیام/