شیعه آنلاین: اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که یک زن مسیحی با حضور در تجمع هواداران “محمد مرسی”‌ رئیس جمهور برکنار شده مصر که دو روز پیش در قاهره برگزار شد، مسلمان شدنش را اعلام کرد.

این زن مسیحی بعد از دریافت میکرفون، دقایقی به انتقاد از کودتای نظامی انجام شده علیه دولت “محمد مرسی”‌ پرداخت و سپس گفت:‌ بنده در دوران ریاست آقای مرسی با دین مبین اسلام آشنا شدم و رفتار اسلامی وی در حکومت داری، مرا مجذوب اسلام کرد.

این زن تازه مسلمان شده افزود:‌ بر همین اساس تصمیم گرفتم که مسلمان شوم و رفتار و منشم را نیز اسلامی کنم. أشهد أن لا إله إلا الله و أشهد أن محمد رسول الله …

پس از اینکه این مسیحی تازه مسلمان شده،‌ این جملات را بیان کرد،‌ فریاد تکبیر هواداران مرسی در فضا پخش شد و هزاران نفر از آنان با شعار سر دادن، او را مورد تحسین قرار می دادند.

کلیپ اظهارات و مسلمان شدن این زن مسیحی در سایت های عرب زبان و فضای مجازی به طور گسترده منتشر شده و مخالفان و موافقان زیادی را در پی داشته است.

مخالفان این اقدام، ضمن انتقاد از این زن مسیحی به خاطر دفاعش از “محمد مرسی”،‌ اعلام کردند که مرسی فقط در ظاهر اسلامی بوده و نام اخوان المسلمین را به یدک می کشید در حالی که رفتار و اقدامات وی اسلامی نبوده است.