پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر، عاطف ناصری در بازدید از پروژه‌های مشارکتی دهیاران با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سرعین اظهار داشت: از محل اعتبارات سال گذشته و اعتبارات دهیاری‌ها، مبلغ 171 میلیارد ریال برای اجرای جدولگذاری، زیرسازی و آسفالت معابر در روستاهای شایق، اردی موسی، آلداشین و کلخوران ویند توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرعین هزینه شده است.

وی با تاکید بر تلاش دهیاران روستاهای تابعه در آبادانی روستاها گفت: ایجاد انگیزه و ترغیب برای اقدامات مشابه در روستاهای شهرستان امری مهم و ضروری در راستای توسعه و عمران روستایی بوده و انتظار می‌رود مشارکت ساکنان روستاها و دهیاران در این زمینه توسعه و گسترش یابد.

فرماندار شهرستان سرعین تصریح کرد: شهرستان سرعین از نظر جذب گردشگری در محدوده شهری خلاصه نمی‌شود و خیلی از روستاهای این شهرستان دارای استعداد جلب گردشگران و ایجاد فضاهای گردشگری بوده و از این رو لازم است دهیاران در راستای برنامه‌ریزی و معرفی روستاهای خود برای این منظور جدیت بیشتری به کار ببرند.

ناصری پیشرفت و آبادانی روستاها را زمینه‌ساز کاهش مهاجرت دانست و تصریح کرد: توسعه روستایی و رفع مشکلات روستایی از اولویتهای مهم در شهرستان سرعین برای پیشرفت این مناطق بوده که در این زمینه پروژه‌های مختلفی توسط دستگاههای مربوطه اجرا می‌شود تا بتوانیم با این امر جلوی مهاجرت روستاییان را گرفته و حتی شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان سرعین نیز با تشریح عملکرد این بنیاد در زمینه تهیه و اجرای طرح هادی روستاها بیان کرد: مطالعه و تهیه طرح هادی تمامی 27 روستای تابعه این شهرستان به اتمام رسیده و از این تعداد در 13 روستا اجرای طرح هادی انجام شده است.

حامد کیخسروی اظهار کرد: توسعه و عمران هر چه بیشتر در مناطق روستایی نیازمند همکاری و مشارکت مردم و ساکنان روستاها و به ویژه دهیاران بوده و انتظار می‌رود با تشویق و ترغیب روستاییان به عمران روستاها و نیز مقاوم‌سازی واحدهای روستایی گامی اساسی در راستای آبادانی روستاها برداریم.

انتهای پیام/