پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

حجت الاسلام امیر رشتبری در نشستی با مشاور استاندار و جمعی از مدیران اجرایی عضو شورای مدیریت بحران استان اردبیل افزود: در حال حاضر شهرستان خلخال فاقد یک کیلومتر راه ارتباطی اصلی بوده و راه های احداث شده موجود و در اختیار مردم منطقه از نوع فرعی و یا راه روستایی هستند.

وی بیان کرد: با وجود قدمت شهرستان و تاسیس فرمانداری خلخال در نزدیک به یک قرن پیش ، این شهرستان همچنان از مسیر توسعه دور بوده و نبود راه های ارتباطی مناسب مانع از توسعه خلخال شده است.

حجت الاسلام رشتبری اظهار کرد: فقدان راه های ارتباطی مناسب در خلخال موجب بی رغبتی سرمایه گذاری در این شهرستان شده و حتی پزشکان غیر بومی نیز حاضر به گذراندن 2 سال طرح اجباری خود در این منطقه نیستند و همین امر نیز همواره موجب بروز مشکل کمبود پزشک و مراجعه اجباری بیماران به مناطق دیگر شده است.

امام جمعه خلخال با بیان اینکه احتمال سقوط بهمن در جاده خلخال به پونل نمی تواند دلیل مناسبی برای مسدود کردن این راه ارتباطی در نیمی از سال باشد، گفت: در هر صورت مسوولان اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده استان موظف به ارائه راهکار مناسب از جمله احداث گالری و بهمن گیر در طول مسیر این راه برای باز نگهداری آن در فصول سرد سال هستند.

او با اشاره به وضعیت نامناسب راه خلخال به اسالم اظهار کرد: در کنار اجرای پروژه ها ارتقای سطح ایمنی راه خلخال به پونل ، مسوولان استان باید برای تکمیل طرح راه اصلی خلخال به منجیل برای دستیابی مردم به یک راه ایمن استاندارد و بی خطر با تمام توان تلاش کنند.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت اعتبارات فعلی فصل راه خلخال و محدودیت اعتبارات دولتی گفت: استفاده از توان و ظرفیت پیمانکاران راه سازی بومی منطقه و واگذاری بخش بزرگی از طرح راه اصلی خلخال به منجیل تنها راه کار مطمئن برای تکمیل و بهره برداری از آن است. خلخال در جنوب اردبیل واقع شده است.

خبرنگار: بهرام نقی زاده

 

انتهای پیام/