پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

 یکی از اهالی شهرستان بیله سوار گفت: راه ارتباطی اردبیل – بیله سوار به عنوان تنها جاده بین‌المللی استان استاندارد نبوده و موجب گلایه اهالی شده است.

کریم حجتی اضافه کرد: روزانه صدها خودرو سنگین بین‌المللی برای صادرات و واردات و هزاران خودرو سبک خارجی و داخلی در این مسیر تردد می‌کنند، حال آنکه دو باند آن سالم و قابل تردد نیست.

وی با بیان اینکه برخی نقاط موجود در این راه باید حذف شود، تصریح کرد: از روستای برک چایی تا شهر رضی وضعیت راه غیر قابل تردد است و متولیان اگر نمی‌خواهند بزرگراه قفقاز را به پایان برسانند، حداقل یک راه عادی استاندارد ایجاد کنند.

شهروند دیگری از مغان اظهار داشت: راه ارتباطی اردبیل – مغان که جمعیت چند صد هزار نفری شمال استان را به اردبیل متصل می‌کند، در بعضی نقاط در حد و اندازه یک راه روستایی هم مناسب و استاندارد نیست.

مهدی ثنایی تصریح کرد: شهرستان‌های گرمی، بیله سوار و پارس‌آباد سال‌ها است از نبود یک راه ایمن رنج می برند و این در حالی است که عمده پروژه‌های راهسازی به مرکز، شرق، غرب و جنوب استان اختصاص یافته و خبری از شمال استان نیست.

خاطرنشان می‌سازد بزرگراه قفقاز اوایل سال 1392 فاز اول آن به بهره‌برداری رسید و پس از آن زیر سایه غفلت و کوتاهی متولیان، راکد مانده و اعتباری برای ادامه آن تخصیص نمی‌یابد.

انتهای پیام/