پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛ کریم حاجی‌زاده در حاشیه بررسی مشکلات استخرهای آب گرم تصریح کرد: قیمت‌گذاری آب‌های گرم معدنی از طریق آب منطقه‌ای استان انجام می‌شود.

وی افزود: در هفته‌های اخیر در خصوص قیمت‌گذاری متغیر و اختصاص قیمت‌های مختلف در تخصیص آب به استخرها مشکلاتی به وجود آمده و از سوی بهره‌برداران انتقاداتی طرح شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اذعان به چهار نوع قیمت‌گذاری در خود شهر سرعین اضافه کرد: بخشی از این تفاوت به دلیل زمان‌های مختلف عقد قرارداد استخر قابل درک است اما در مجموع پیشنهاد ما ساماندهی قیمت‌ها است.

حاجی‌زاده تأکید کرد: زمانی که مجموعه آب‌درمانی هزینه خود را متناسب با درآمد نمی‌بیند نسبت به افزایش بهای بلیط اقدام می‌کند و این در حالی است که قیمت‌گذاری می‌بایست متناسب با استاندارد خدمات باشد.

وی با تأکید به اینکه استاندارد خدمات آب‌های درمانی مشخص نیست، اضافه کرد: بسیاری از مشکلات بهای بلیط نیز به همین دلیل به وجود آمده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با تأکید به اینکه برای تدوین استانداردها اداره کل استاندارد استان اقداماتی ترتیب داده است، ادامه داد: قرار بود این استاندارد توسط مشاور ملی بررسی شود و برای این اقدام نیز اعتباری اختصاص یابد.

به گفته حاجی‌زاده با تأمین شدن اعتبار انتظار می‌رود نسبت به تدوین استانداردها و نهایی شدن آن اقدام شود؛ چراکه قیمت‌گذاری مناسب خود یکی از ضرورت‌های جذب گردشگر به آب‌های گرم معدنی است.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری مهر