پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛ برخی از شهروندان مشگین‌شهر شاهد کشتار غیر بهداشتی طیور در بستر رودخانه خیاوچایی بودند که این امر موجبات ناراحتی و بدبینی در بین شهروندان شده است که این طیور چه مشکلی داشتند که در خفا دست به این کشتار غیر بهداشتی در بستر رودخانه زده شده است که در این راستا مسئولین بهداشت شهرستان باید پاسخگو باشند.

کشتار غیر بهداشتی طیور در بستر رودخانه خیاوچایی مشگین‌شهر

 قطعاً کشتار غیر بهداشتی طیور سلامت مردم را به خطر می‌اندازد لذا لازم است ماموران شبکه بهداشت وارد عمل شده و با نظارت صحیح از کشتار غیرمجاز و غیربهداشتی آن در مناطق ممنوعه جلوگیری کرده و موجبات امنیت غذایی مردم را تامین کند چرا که در صورت ادامه این روند و عرضه آن در بازار مصرف، این امر  به معضل بزرگی تبدیل شده و بهداشت و سلامت عمومی را دچار مشکل می‌کند.

 طبق قانون هر گونه کشتار باید در کشتارگاه استاندارد و کاملا بهداشتی صورت گیرد لذا کشتارغیر قانونی و غیر بهداشتی طیور موجب بروز و شیوع انواع بیماریهای مشترک بین انسان و دام می شود که جا دارد مسئولان مربوطه در این راستا وارد عمل شده و از بروز چنین مشکلاتی در جامعه جلوگیری کنند.

 با توجه به اهمیت فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی کوچک‌ترین حادثه و اتفاقی در سطح جامعه به سرعت انعکاس داده می شود و مشکلاتی را برای جامعه به وجود می‌آورد که با مدیریت صحیح می‌توان در مقابل چنین مشکلاتی ایستادگی کرد.

 با توجه به اینکه تاکنون در نگهداری، حفظ و احیای پارک جنگلی مشگین‌شهر غفلت شده است لذا از شهرداری انتظار می‌رود با مدیریت صحیح پارک جنگلی زمینه ساماندهی این منطقه گردشگری را فراهم کند و با اخذ عوارض ورودی زمینه ساماندهی و بهسازی این منطقه تسهیل دهد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: سفیر مشکین