پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛ بهزاد ستاری در نشستی با فرماندار خلخال افزود: هنوز 47 درصد ساختمان های اداری مرکز استان مناسب سازی نشده و وضعیت ساختمان اداری شهرستان ها نیز در حال بررسی و ارزیابی است.

وی با بیان اینکه مناسب سازی ساختمان ادارات دولتی، بانک ها و ساختمان های عمومی برای تردد معلولان از اهداف مهم دولت است، بیان کرد: هم اکنون استان اردبیل از لحاظ اجرای طرح مناسب سازی ادارات دولتی در رده سوم کشور جای دارد.

وی گفت: تلاش های صورت گرفته در خلخال در پیشگیری از معلولیت های مختلف از جمله کاهش ازدواج فامیلی و نیز آسیب های اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد در بسیار مطلوب است.

وی از طلاق، بیکاری و اعتیاد به عنوان سه آسیب اجتماعی جدی در استان اردبیل یاد کرده و گفت: در 9 ماهه گذشته از 320 مورد پرونده تشکیل شده در امر طلاق تنها سه پرونده منجر به صلح و سازش شده است.

وی با بیان اینکه میانگین پرونده های منجر به صلح و سازش در استان اردبیل 18 درصد است، اضافه کرد: در صورت همکاری وکلا به دور از چشم دوختن به منافع مالی بسیاری از پرونده های طلاق منجر به صلح و سازش خواهد شد.

در این جلسه فریدون بابایی فرماندار خلخال نیز با تقدیر از تلاش های بهزیستی این شهرستان در کاهش آسیب های اجتماعی و حمایت از قشر محروم جامعه گفت: دولت به تنهایی قادر به حل انبوه مشکل محرومان جامعه نبوده و استفاده از ظرفیت خیران و تشکل های مردم نهاد ، دولت را در رسیدن به یک جامعه ایده ال و عاری از محرومیت کمک خواهد کرد.

خبرنگار: بهرام نقی زاده

انتهای پیام/