پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛ محمد خداپرست در جلسه کارگروه مدیریت پسماند در گرمی اظهار کرد: هرگونه تعیین مکان جدید را منوط به اخذ مجوزهای قانونی اثرات زیست‌محیطی می‌دانیم.

وی تصریح کرد: به شهرداری گرمی فرصت داده شد ظرف مدت سه ماه طرح مطالعاتی مکان جدید را برای ارزیابی به کارگروه مدیریت پسماند استان تحویل دهد تا نسبت به اخذ مجوزهای قانونی اثرات زیست‌محیطی اقدام شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: با توجه به اینکه این معضل در حال حاضر مخاطرات زیادی برای شهروندان گرمی دارد، با تصمیم کارگروه مدیریت پسماند استان و شهرستان قرار شد از هفته جاری زباله‌ها به صورت موقت تا تکلیف نهایی به مکان جدید جابجا شود.

فرماندار گرمی نیز در این جلسه با اشاره به مخاطرات بهداشتی این مکان برای شهروندان افزود: با افزایش نگرانی و حساسیت مردم برای رفع هر چه سریعتر این معضل، مکان پنج هکتاری از اراضی ملی در قسمت پایین دست شهر شناسایی شده و قرار است روزانه 40 تن انواع زباله تولیدی شهروندان به این مکان جدید توسط شهرداری جابجا شود.

دادستان گرمی هم در این جلسه دفن زباله اصولی و بهداشتی را جز حق و حقوق قانونی شهروندان گرمی عنوان کرده و از حمایت‌های ویژه دستگاه قضایی نسبت به رفع سریع این معضل خبر داد.

انتهای پیام/