پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛  سرهنگ راسخ غفارپور گفت: درپی کسب اخبار و گزارش واصله از منابع و مخبرین مبنی برحضور یک نفر سارق در محل و انجام برش قفل مغازه درحوزه استحفاظی، ماموران اطلاعاتی هنگ مرزی پارس آباد به سرعت وارد عمل شده و وی را درحین بازکردن قفل مغازه ای دستگیر و به یگان منتقل کردند.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های مقدماتی به جرم خود اعتراف کرد، گفت: در این عملیات همچنین ماموران هنگ مرزی موفق شدند در بازرسی منزل و مخفی گاه وی با دستور قضایی، دو عدد بافور استعمال تریاک ، سه عدد پایپ استعمال شیشه، 9 دستگاه ترازوی دیجیتال جهت توزین موادمخدر و همچنین 9بطری الکل صنعتی 98درصد، یک دستگاه کپسول اکسیژنه هوا برش که به تازگی از یکی از بیمارستان های شهرستان به سرقت رفته بود و نیز دو دستگاه سنگ فریز کشف و ضبط کنند.

وی ادامه داد: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیرمراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

سرهنگ راسخ غفارپور در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اخبار واصله از منابع و مخبرین مبنی بر نگهداری سلاح غیر مجاز توسط فردی به هویت معلوم، موضوع در دستور کار عوامل اطلاعاتی هنگ مرزی پارس آباد قرارگرفت.

وی افزود: بلافاصله پس از اخذ دستور مقام قضایی، در عملیاتی اکیپی برای بررسی صحت و سقم موضوع به محل مورد نظر عزیمت کردند و با رعایت کلیه موارد قانونی و پس از دق الباب و تفهیم حکم قضایی وارد منزل متهم شدند.

فرمانده هنگ مرزی پارس آباد ادامه داد: ماموران هنگ مرزی در جریان بازرسی توانستند از زمین زراعی واقع در شمال غربی منزل متهم، تعداد یک قبضه سلاح کلاشینکف و یک عدد خشاب شامل ۲۹ تیر فشنگ جنگی که در زیر خاک چال شده بود را کشف و ضبط کنند.

غفارپور افزود: در این رابطه یک نفر دستگیر و به همراه اقلام مکشوفه جهت سیر مراحل قانونی به همراه پرونده متشکله تحویل مراجع قضایی شد.

وی با بیان اینکه نگهداری سلاح جنگی و هرگونه سلاح غیر مجاز از عوامل تهدید کننده امنیت جامعه و از جرایم خشن به حساب می رود، به برخورد جدی با این پدیده خطرناک تاکید کرد.

غفارپور گفت: این فرماندهی آمادگی لازم در راستای تامین نظم وامنیت حوزه استحفاظی خود را دارد و با مخلان و برهم زنندگان امنیت این مرز و بوم بر اساس قانون برخورد می کند.

فرمانده هنگ مرزی پارس آباد بر ضرورت تعامل و همکاری تنگاتنگ مرزنشینان با عوامل اطلاعاتی مرزبانی تاکید کرد و افزود: همکاری خوب شهروندان به خصوص مرزنشینان با مرزبانان، نقش زیادی در پایداری امنیت مرزهای منطقه دارد.

انتهای پیام/