پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛  مجید خدابخش شامگاه شنبه درجلسه هم‌اندیشی رسانه‌ها با مسئولان استان اردبیل تصریح کرد:اگر رسانه‌ای به طرح درست و صادقانه مطالبات بپردازد شکایت از وی منتفی است.

وی ادامه داد: در برخی مواقع به جای طرح مطالبات رفتارهای غیراخلاقی و حتی فحاشی مشاهده می‌شود که پذیرفته نیست.

رئیس شورای اداری استان افزود: در مطالبه سازی رسانه‌ها می‌توانند به مسئولان جهت دهند تا در ادامه عقب‌ماندگی استان به واسطه مطالبات مطرح شده جبران شود.

استاندار اردبیل با ذکر مثالی به مغفول ماندن مطالبه منطقه آزاد تجاری اشاره کرد و گفت: علاوه بر این سهم اردبیل از خط ریلی آستارا، پارک موزه دفاع مقدس و پارک علم و فناوری ضرورت‌هایی بوده که به تازگی طرح شده و متأسفانه پیش از این مورد غفلت قرار گرفته است.

خدابخش در پاسخ به اظهاراتی مبنی بر موفقیت سپاه در پروژه‌های عمرانی و اقتصادی اضافه کرد: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی دولت در هیچ پروژه اقتصادی سرمایه‌گذاری ندارد و صرفاً پروژه عمرانی اجرا می‌کند.

وی در خصوص مشکلات بیکاری و رکود واحدهای صنعتی نیز افزود: بنده زمانی که به استان آمدم نیمی از واحدهای تولیدی راکد بود اما امسال برای ۲۴۳ واحد تولیدی بالغ بر ۲۳۰ میلیارد تومان تسهیلات ارائه شده است.

رئیس شورای اداری استان با اشاره به فعال‌سازی دو پروژه پل معلق و آفتاب نیر ادامه داد: در عین حال برای بهبود وضعیت تولید استان پروژه‌های بزرگی آماده افتتاح در سال جاری است.

به گفته خدابخش این پروژه ها شامل شیرآلات قهرمان، فرانچ فریز و شیرآلات صنعتی است که می‌تواند تحول قابل‌توجهی در استان به دنبال داشته باشد.

درخواست میزبانی مسابقات بین‌المللی فوتسال

وی افزود: برای رونق گردشگری نیز از جمله اقدامات توجه به گردشگری ورزشی بوده و به همین دلیل میزبانی مسابقات آسیایی والیبال اخذ شده است.

استاندار اردبیل با تأکید به اینکه برای دریافت این میزبانی دو سالن رضازاده و تختی متناسب با استانداردهای جهانی تعمیر و تجهیز شده است، ادامه داد: در اردیبهشت امسال ۱۸ تیم از ۱۸ کشور به مدت ۱۰ روز در استان حضور خواهند یافت و فرصت تبلیغ استان فراهم می‌شود.

خدابخش تأکید کر: با توجه به استانداردسازی سالن‌ها درخواست میزبانی مسابقات بین‌المللی فوتسال که سال آینده فیفا به کشور ایران داده است را در کنار چهار استان دیگر مطرح کردیم.

وی در خصوص برگزاری مسابقات بین‌المللی بدون دعوت از مهمان کشوری ادامه داد: در صورتی که این موضوع صحت داشته باشد حرکت صحیحی نیست و حتماً مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

خدابخش همچنین در خصوص وضعیت فعلی تیم فوتبال شهرداری اردبیل تأکید کرد: در هیچ استانی بخش دولتی برای تیم داری هزینه نمی‌کند و در خود اردبیل نیز شهرداری زیر هزینه رفته است.

به گفته استاندار اردبیل با وجود برگزاری جلسات متعدد تا زمانی که اسپانسر مالی برای تیم مشخص نشود، مشکلات تیم حل‌شدنی نیست.

وی تأکید کرد: برای بهبود وضع تیم ۳۰۰ میلیون تومان پول درخواست شده در حالی که تنها ۱۸ واحد صنعتی بزرگ در استان فعال است و در سایر استان‌ها تیم‌های فعال را بخش صنعتی حمایت می‌کند.

استاندار اردبیل با بیان اینکه هر قلمی که مطالبه به نفع استان را مطرح کند می‌بوسیم، اضافه کرد: انتظار می‌رود مطالبات به حق استان مطرح شود تا بتوان به کمک آن توسعه استان را رقم زد.

کشت و صنعت مغان اجاره داده شود

خدابخش در خصوص درصد امکان‌پذیری اتصال خط ریلی آذربایجان به اردبیل ادامه داد: خط ریلی آذربایجان تا نخجوان با احداث یک پل سه کیلومتری به اردبیل متصل می‌شود.

رئیس شورای اداری استان متذکر شد: این درخواست در سفر اخیر به باکو با مسئولان جمهوری آذربایجان مطرح شد اما در مرحله توافق دوجانبه است و باید به شکل مطلوب از سوی رسانه‌ها پیگیری شود تا به ثمر بنشیند.

استاندار اردبیل در پاسخ به سؤالات خبرنگاران در خصوص نحوه ساماندهی کشت و صنعت مغان نیز اضافه کر: کشت و صنعت مغان در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است و قرار است واگذار شود.

وی تأکید کرد: رقم واگذاری دو هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تعیین شده که در ابتدا لازم است ۵۴۰ میلیارد تومان به صندوق خزانه واریز شود اما تاکنون هیچ فردی تمایل به خرید کشت و صنعت نداشته است.

خدابخش متذکر شد: به عقیده بنده بهتر است کشت و صنعت مغان به سرمایه‌گذاران روسی و آذری اجاره داده شود تا به واسطه شرایط اقتصادی و تحریم‌های روسیه و واردات قابل‌توجه مواد غذایی توسط این کشور بتوان کشت و صنعت را به وضع مطلوب رساند.

وی در خصوص گله‌مندی مردم از روند طولانی بیمارستان پارس‌آباد نیز اضافه کرد: این پروژه بیش‌ازحد به طول انجامیده و این احتمال وجود دارد که تا عید سال جاری به اتمام برسد.

استاندار اردبیل در خصوص گله‌مندی‌هایی مبنی بر عدم اجرای مگا پروژه ها متذکر شد: مگا پروژه ها مقابل چشم نیست و گمان می‌شود اجرا نشده در حالی که همه مگا پروژه ها را اجرا کردیم.

به گفته خدابخش در سه سال اخیر برخی پروژه‌های راکد از جمله سد گیوی و عمارت فعال شده و از سویی در رکود مالی دولت ۳۵۰ میلیون دلار به نیروگاه سبلان اختصاص یافته است.

رئیس شورای اداری استان با اذعان به اینکه از بدو استان شدن تاکنون به اندازه ۳۵۰ میلیون دلار به این استان منابع ارزی اختصاص نیافته است، ادامه داد: پروژه ژئوترمال نیز در سه سال اخیر ۶۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرده و تا پنج ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار اردبیل به اجرای چهار بانده اردبیل – مشگین شهر توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا اشاره کرد و گفت: سال آینده این پروژه نیز به اتمام خواهد رسید.

خدابخش در خصوص تغییر مدیران استان و جابه‌جایی فرمانداران اضافه کرد: جابه‌جایی از اصول مدیریت است و لازم است اگر از فردی در جایی دیگر بیشتر استفاده می‌شود جابه‌جایی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه در این دوره حتی از معاون دولت قبلی به عنوان مدیر استفاده شده است، ادامه داد: تغییر مدیران به هیچ عنوان به انتخابات مربوط نیست.

انتهای پیام/