پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

حسین صدیق*

حسین صدیقیکی از سرمایه های اصلی هر منطقه نیروی انسانی آن است که با شناخت و اشرافیت کامل بر آن می تواند بهتر و موثر تر بکار گرفته شود و این یکی از برنامه های مسئولیتی هر دولت است که تا حد توان سعی بر بکار گیری نیروهای بومی برای خدمتگزاری بهتر می نماید.

از جمله دلایل این کار که بیشتر مشهود است، شناخت می باشد چرا که نیروی غیر بومی برای شناخت محدوده خدمت خود بیشتر نیرو انرژی نخست خود را می گذارند و این در بعضی مواقع خصوصا در محدوده های بزرگتر بسیار زمان بر و هزینه براست.

در دولت های گذشته برای انتصاب یک مسئول گاهی در انتخاب نیروی بومی و غیر بومی در شرایط یکسان، اولویت بر نیروی بومی داده می شد که اساس آن شناخت بر منطقه بود. این در استان اردبیل در اوایل دهه نود مورد بحث بود که در آن زمان معاون برنامه ریزی استاندار وقت در بیشتر نشست های خبری بر آن تاکید می کرد و جالب اینکه همین موضوع به یکی از خواست های اصلی مطبوعات آن زمان تبدیل شده بود که در انتخاب مدیران نیز تاثیر گذار بود. حاصل این تفکر در سالهای بعد تربیت و خروج مدیران موفق و منتخب کشور بود که تا سالهای گذشته و حال حاضر در رده های مدیریتی مختلف به خدمتگزاری مشغول اند.

در یک مقایسه برای همین موضوع، انتصاب استانداران بومی و غیر بومی برای استان اردبیل است. در بین 8 استاندار اردبیل از استان شدن آن تاکنون، آنچه که امروز در سطح استان یاد می شود بیشتر استاندار بومی است و بندرت از غیربومی ها یاد می شود گرچه آنها نیز تا حد توان خدمتگزاری کرده اند. در بین استانداران بومی از مهندس علی نیکزاد نسبت به سایرین بیشتر یاد می شود و وی را بلحاظ کاری و دوندگی و پیگیری موفق ترین استاندار می دانند. همین پتانسیل وی موجب شد تا از ایشان در سطح کلان بهتر استفاده شود. البته تلاش و فعالیت استاندار فعلی اردبیل نیز نیاز به تحلیل و بررسی دارد گرچه در بعضی بخشها موفقیت خوبی حاصل شده است.

در سایر رده های مدیریتی افراد مختلفی از استان ظهور و بروز کرده اند که در حال حاضر بصورت مستقیم یا غیر مستقیم در بعضی مسائل های کلان تاثیر گذارند حال چرا از این پتانسیل ها بخوبی بهره برداری و بکارگیری نمی شود خود جای تامل دارد. ارزش و بهاء دادن به این نیروها می تواند علاوه بر امید و تربیت مدیران آینده بومی، زمینه تعالی مدیران فعلی را نیز در بر داشته باشد و اعتماد به نفس را هم تقویت بخشد.

در حال حاضر در سطح کلان هستند مدیرانی که با نسبت دادنهای سیاسی در دوره ای فعال بوده اند و در دوره ای خانه نشین. همین افراد با کوله باری از تجربه گاهی بلا استفاده می مانند در حالیکه در پستهای متناسب با تخصص آن زمینه برای افرادی گاها فراهم می شود که در آزمون و خطا هستند و به نوعی در حال سپری کردن دوره آموزشی خود هستند.

تعدادی از این مدیران بازنشست شده اند که می توان در قالب مشاوره های متعدد از تجربه های اندوخته شده آنان بهره برد و جوانان و مدیران جوان تحصیل کرده را با این تجربه پیوند داد که همین امر در برخی استانهای بزرگ و توسعه یافته اتفاق افتاده که بهره مناسبی هم از آن برده اند. با یک نگاه ساده به رده های مدیریتی در هر دولت بخوبی می توان دید که سهم کدام استانها بیشتر و بهتر است.

بعنوان مثال حضور محمد باقر نوبخت در بدنه دولیت فعلی تاثیر شگرف و شتاب بزرگی بر منطقه خود داده است بطوریکه به گفته کارشناسان توسعه استان گیلان در سه سال اخیر نسبت به سالهای گذشته اصلا قابل مقایسه نیست گویا همین امر در رده های مدیریتی استان فوق نیز تاثیر گذاشته و سعی بر بکارگیری نیروهای توانمند شده است. یا فلان وزیر که تاثیرش بر استان خود قابل مشهود است.

اخیرا انتصاب مهندس ناصر نصیری بعنوان معاونت سیاسی و امنیتی استاندار قابل تقدیر است از این حیث که توانمندی نیروهای بومی سطح کلان در استان بکار گرفته شود و این دیدگاه استاندار اردبیل هم قابل تقدیر است که امید است به سایر پستها و مدیریت ها توسعه داده شود و معاون عمرانی خود را نیز از نیروهای توانمند بومی انتخاب کند تا بتواند بسیاری از کارهای بر زمین مانده را بر دوش بکشد و در کنار وی بر توسعه استان بیش از این همت گمارد که به نظر می رسد این از خواستهای اصلی مردم از استاندار شان باشد.

شاید در این مورد گزینه های متعددی برای استاندار پیشنهاد شده باشد اما آنچه که مهم است اینکه با نگاه به گذشته بهتر می توان تصمیم گرفت و افراد مثمر ثمر را بهتر دید. یکی از این نیروهای جوان و فعال و با تجربه را که مسئولیتهای مختلفی در سطح کلان و استان داشته، این چنین معرفی می کنیم. یکی از این نیروهای بومی که در گذشته خدمات ارزشمندی از خود بر جای گذاشته مدیر موفقی است که در جوانی تجربه های بسیاری در سطح استانی و ملی اندوخته است. شهردار اسبق شهر توریستی سرعین که هم اکنون نیز از وی به نیکی یاد می شود، معاون عمرانی فرمانداری اردبیل، مدیر اجرایی و فنی سازمان ایرانگردی و جهانگردی ایران، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس و مدیرکل حقوقی و املاک شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید از جمله مسئولیت های وی بوده است.

هم اکنون نیز مهندس جوان مدیر عامل یکی از شرکتهای بزرگ وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) را بر عهده دارد و همزمان عضو هیئت مدیره خیرین شرکت و سازمانهای وابسته به شهرداری و وزارت راه و شهرسازی را بر عهده دارد.

مهندس مهدی هدایت در حال حاضر دانشجوی سال آخر دکتری شهرسازی است که علم و عمل را همزمان فرا می گیرد تا ثابت کند که جوان اردبیلی پتانسیل و توانمندی بالایی دارد چراکه وی توانسته است در این سالها در کنار وزیران، و معاونین وزراء و مدیران ارشد متعدد خدمت رسانی کند. در این چهل سال که از عمرش می گذرد به اندازه چندین برابر سن خود تجربه اندوخته است.

خصلتهای خوب مدیریتی وی باعث شد که از وزیر راه و شهرسازی تا مدیر عامل شرکتهای دولتی از تخصصش بهره ببرند و بر توانی اش اعتماد کنند و همین اعتماد در حال حاضر نیز بیش از پیش خود را به عرصه ظهور رسانده است ولی بی شک یکی از آرزوهای هر مدیر خدمت در زادگاهش است. مهندس مهدی هدایت هم بر این باور است که در استان خود خدمتگزار مردم باشد گرچه هم اکنون مسئولیت های دیگری به او سپرده شده است.

* صاحب امتیاز و مدیر مسئول نشریه رفاقت

انتهای پیام/