پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر; علیرضا پوستی با اشاره به اینکه اگر منتخبین شورای فعلی نتوانند حرکت دسته جمعی انجام دهند هیچ نتیجه‌ای برای مردم و شهر اردبیل نخواهد داشت اظهار کرد: منتخبین مردم در این دوره از انتخابات شورای شهر باید از تکروی پرهیز کنند و شورای فعلی باید بنیانگذار حرکت منسجم تیمی در اردبیل باشد.

وی گفت: جبهه بندی در شورا و تشکیل دو یا سه جبهه متفاوت و تقابل با یکدیگر نمی‌تواند کمکی به حل مشکلات شهر کند و ترکیب فعلی شورا نوید بخش روزهای خوبی برای شهر اردبیل و انسجام در تصمیم‌گیری برای پیشرفت شهر است.

منتخب مردم در پنجمین دوره شورای شهر اردبیل تصریح کرد: اصحاب رسانه باید رابطه نزدیکی با مردم و مسؤولان داشته باشند و  با پیگیری مطالبات مردم در ایام بعد از انتخابات قول و قرارهای نمایندگان مردم را به آنها یادآوری کنند.

پوستی بیان کرد: مهم‌ترین آفت شورا جبهه بندی و یارکشی بر روی موضوعات مختلف است و آفت بدتر از آن زد و بندهای پشت  پرده است که امیدواریم در شورای جدید شاهد این اقدامات نباشیم و من به مردم قول می‌دهم که اگر تیم بندی در شورای آینده وجود داشته باشد اقدام به روشنگری خواهم کرد.

اردبیل نسبت به سایر شهرهای کشور وضعیت مطلوبی ندارد

پوستی ادامه داد: امروز کف انتظارات مردم در اردبیل توسط شورای شهر و شهرداری برآورده نمی‌شود و به همین دلیل مردم فقط سعی دارند تا نیازهای ابتدایی خود را در مطالبه کنند متاسفانه این مساله نشان دهنده این است که اردبیل نسبت به سایر شهرها از وضعیت مناسبی برخوردار نیست.

وی افزود: هماهنگی بین اعضای شورای شهر برای حل مشکلات شهری و رسیدن به ایده‌آل‌های مردم اردبیل بسیار ضروری است و ما در این دوره می‌توانیم این هماهنگی را بیشتر از گذشته لمس کنیم.

انتظارات مردم از شورای فعلی بسیار بالا است

عضو پنجمین دوره شورای شهر اردبیل یادآور شد: مردم به تکلیف دینی و ملی خود که حضور حداکثری در انتخابات بود عمل کرده‌اند و اکنون نوبت ما است تا با اقدامات صحیح در شورای اسلامی شهر اردبیل بتوانیم به وظایف خود درست عمل کنیم.

پوستی با اشاره به اینکه باید اعتماد مردم به منتخبین خود در پارلمان شهری حفظ شود اضافه کرد: انتظارات مردم با انتخاب اعضای جدید در شورای شهر افزایش یافته است و ما باید با دقت تمام این انتظارات را برآورده کنیم.

وی بیان کرد: اردبیل ظرفیت‌های بالقوه‌ای در حوزه‌های مختلف به ویژه در حوزه گردشگری دارد که باید در این زمینه از شعار دادن پرهیز کنیم و با برنامه‌ریزی دقیق، اقدامات عملی و زیربنایی انجام دهیم.

استفاده از ظرفیت نوابغ و شخصیت‌ها تاثیرگذار در اعتلای نظام شهری

منتخب مردم در پنجمین دوره شورای شهر عنوان کرد: باید از ظرفیت شخصیت‌های بزرگ و تاثیرگذار و نوابغ شهر برای اعتلای نظام شهری استفاده کنیم و در این زمینه استفاده از پتانسیل امام جمعه و استاندار محترم بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی اظهار داشت: محوریت توسعه شهری یک شهر انسان محور نیست و در تمام دنیا شهرها را با توجه به اقداماتی که برای رفاه بیشتر شهروندان انجام می‌گیرد مورد ارزیابی قرار می‌دهند به همین دلیل نیاز به وجود افراد خوش فکر در قالب اتاق فکر شهرداری و شورای شهر ضروری خواهد بود.

پوستی افزود: در تصمیم‌گیری‌های کلان از طریق نظرسنجی و همه‌پرسی باید میل افکار عمومی  و مردم شهر را در مورد موضوعات مختلف دانست و با چکش‌کاری و استفاده از نظرات کارشناسان به نتیجه مطلوب رسید و این ظرفیتی است که باید اعضای شورا در شورای شهر ایجاد کنند.

ظرفیت افراد راه نیافته به شورا نباید نادیده گرفته شود

پزشک متخصص و فعال اجتماعی شهر اردبیل تصریح کرد: پتانسیلی که در حدود ۲۵۰ فرد کاندیدای شورای شهر اردبیل وجود دارد بزرگترین ظرفیت برای حل مشکلات شهری است و نباید فردی که با ایده خلاقانه و نیت خالصانه در انتخابات شرکت کرده است در صورت عدم راه‌یابی کنار گذاشته شود.

پوستی ادامه داد: اعضای شورای فعلی باید از ظرفیت این افراد و نظرات کارشناسی آنها در حوزه‌های مختلف استفاده کنند و من معتقدم که ظرفیت افراد راه نیافته به شورا نباید نادیده گرفته شود.

وی به لزوم فرهنگ‌سازی در حوزه‌های مختلف در شهر اردبیل اشاره کرد گفت: پیش‌برد فرهنگ مناسب شهری تنها با برنامه‌ریزی و ایجاد امکانات مناسب به صورت متوازن در نقاط مختلف شهر امکان پذیر است.

بازشماری آرا در حل شبهات موثر بود

عضو پنجمین دوره شورای شهر اردبیل یادآور شد: خطای انسانی در انتخابات امری عادی است و باید در این زمینه شفاف‌سازی انجام گیرد و اعتراضات به صورت تمام و کمال مورد رسیدگی قرار گیرد تا شبهات برطرف شود.

وی افزود: وجود شک و شبهه در بین مردم باعث ضعف عملکرد شورا در ۴ سال آینده خواهد شد و ما نباید اجازه دهیم تا عده‌ای منتخبین مردم را تضعیف و در مسیر آنها سنگ‌اندازی کند.

ترکیب شورا ترکیبی وزین و در شان مردم اردبیل است

منتخب مردم در پنجمین دوره شورای شهر اردبیل اضافه کرد: ترکیب انتخاب شده برای شورای پنجم ترکیبی وزین و در شان مردم اردبیل است و باید ببینیم که در آینده چگونه می‌توانیم کار تیمی منسجم را با دیگر اعضای شورا تجربه کنیم.

پوستی بیان کرد: شورا اتاق فکری برای شهرداری است ولی متاسفانه در گذشته شاهد عدم هماهنگی بین این دو نهاد مکمل و همسو بودیم که این عدم هماهنگی ضربات بزرگی را به صورت مقطعی بر پیکره شهر وارد کرد.

منتخب مردم در پنجمین دوره شورای شهر اردبیل با تاکید بر اینکه تصمیمات شورا باید در راستای تامین انتظارات مردم باشد نه انتظارات اعضای شورا ادامه داد: خواسته عموم مردم آبادی شهر است و این انتظار زیادی نیست

وی عنوان کرد: وضعیت برخی از خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در برخی از محلات بسیار نامناسب است و حضور حداکثری در انتخابات نشان از شعور بالای سیاسی-اجتماعی مردم دارد که با وجود وضعیت نامناسب بازهم در پای صندوق‌های رای شرکت می‌کنند و نسبت به آینده خود و جامعه بی‌اعتنا نیستند.

وی با اشاره به اینکه مایل به حضور در کمیسیون بهداشت و سلامت محیط زیست شورای شهر اردبیل هستم گفت: سعی خواهیم کرد ارتباط خود را با مردم حفظ کنیم زیرا عدم ارتباط مردم با منتخبین خود در شورای اسلامی شهر باعث تکرار اشتباهات گذشته خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزای فارس