پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر; حسین قدیمی در این باره اظهار کرد: شرکت توزیع برق استان اردبیل در راستای تأمین برق مطمئن و پایدار برای مشترکین استان اردبیل و با هدف جلوگیری از خاموشی‌های ناشی از افزایش مصرف برق به برخی از اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها دست زده است.


وی تصریح کرد: در راستای سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت توانیر و در انجام اقدامات مؤثر با هدف کاهش پیک، ما از مهر ماه سال گذشته برنامه‌ریزی‌ها را آغاز کردیم تا برنامه عملیاتی مورد نیاز در سه حوزه بهره‌برداری، خدمات مشترکین و مدیریت مصرف مورد توجه قرار گیرد.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل گفت: این برنامه‌ها به تفکیک واحدهای تابعه شرکت تدوین و ابلاغ شده تا به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

قدیمی افزود: برنامه سهمیه کاهش پیک مصرف شرکت براساس ابلاغ توانیر در حوزه بهره‌برداری۵ . ۶ مگاوات، در حوزه خدمات مشترکین۵ .۶ مگاوات و در حوزه مدیریت مصرف نیز ۱۰ مگاوات تعیین شده است.

وی پیک مصرفی شرکت توزیع برق استان اردبیل را در سال گذشته ۳۱۹ مگاوات اعلام کرد و ادامه داد: در سال‌جاری براساس ابلاغ شرکت توانیر حداکثر پیک بار مجاز شرکت توزیع برق استان اردبیل ۳۴۳ مگاوات اعلام شده که ما موظف هستیم این پیک مجاز را نگه داریم.

قدیمی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و جلسات مرتب کمیته عالی کاهش پیک هر ۱۵ روز در شرکت تشکیل می‌شود و حوزه‌های مختلف عملکرد خود را اعلام می‌کنند تا به صورت ۱۵ روزه این گزارش‌ها به شرکت توانیر اعلام شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اقدامات انجام شده، امیدواریم خاموشی‌های ناشی از افزایش پیک در سطح استان اردبیل رخ ندهد تا از مشکلات و موانع احتمالی در تابستان به دلیل افزایش دمای هوا به راحتی عبور کنیم.

معاون بهره‌برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق اردبیل اظهار کرد: در این زمینه جلساتی نیز در شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان تشکیل شده و هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم با آن شرکت به عمل آمده است.

انتهای پیام/