پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر; مردم این روستا پروژه ای را آغاز کرده اند تا روستای خود را به یک اثرهنری تبدیل کنند تا با این کار گردشگران بیشتری را به روستای خود بکشانند که این می تواند در درآمد مردم این منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.

ایده این کار را یک خبرنگار به نام هریس ویتبک ارائه کرد ، او پس از اینکه دید چطور رنگ کردن روستای ویلا کروزیرو در ریو دوژانیرو نقش بسزایی در روحیه مردم روستا و تردد گردشگران داشته است تصمیم می گیرد تا چنین پروژه ای را در این روستای کنار دریاچه آغاز کند.

او در این باره می گوید : "تحقیقات نشان داده وقتی محیط فیزیکی یک اجتماع رشد می کند و پیشرفته تر می شود تاثیر مثبتی به روی ساکنین آن جامعه خواهد داشت. آنها احساس تعلق بیشتری به آنجا خواهند داشت و میزان جرم و جنایت کاهش می یابد و شغل های جدید ایجاد می شود. "

یکی از اهالی روستا درباره این کار می گوید : " زندگی در تاریکی بسیار سخت است. اما این خیلی خوب است که ایده های جدید و رنگارنگ اطراف ما را احاطه کند. همه چیز وقتی که امید و اشتیاق و همچنین مشارکت وجود دارد نتیجه بهتری خواهد داد و من مطمئنم این پروژه فرصت های جدید و بیشتری را برای روستای ما فراهم خواهد کرد. "

یکی از بزرگترین شرکت های سیمان در آمریکای مرکزی رنگ هایی را برای رنگ آمیزی این روستا اهدا کرده است تا در این راستا کمکی به مردم این منطقه کرده باشد. بر این اساس هر خانواده می تواند پنج ترکیب رنگ را برای رنگ آمیزی خانه شان انتخاب کنند. در این روستا 800 خانه وجود دارد که رنگ های اهدایی برای 100 خانه کافیست. با اینکه در این روستا چند هتل نیز وجود دارد اما گردشگران می توانند از خانه های محلی برای اقامت استفاده کنند و مبلغی را برای کمک به آن خانواده جهت رنگ آمیزی ساختمان بدهند. 

برای تکمیل این پروژه دو سال زمان لازم است که اگر به خوبی پیش برود ، این روستا گردشگران بیشتری را به سوی خود خواهد کشاند.

چطور این روستا به اثر هنری تبدیل شد ‏

چطور این روستا به اثر هنری تبدیل شد ‏

چطور این روستا به اثر هنری تبدیل شد ‏

انتهای پیام/

منبع خبر: شفاف