پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر; مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: به همت فدراسیون قایقرانی در دو شهرستان گرمی و پارس‌آباد دریاچه‌های گیلارلو و شهید غفاری به تجهیزات قایقرانی مجهز می‌شوند.

 ایوب بهتاج در جلسه شورای عالی ورزش استان اردبیل از اختصاص 27 صدم درصد درآمد از محل ارزش افزوده به حوزه ورزش خبر داد و اظهار کرد: با عنایت مجلس شورای اسلامی و دولت این اعتبار صرف زیرساخت‌های ورزشی می‌شود که 20 درصد این رقم برای ساخت خانه‌های جوان و راه‌اندازی جاده‌های سلامت و تندرستی هزینه می‌شود.

وی تصریح کرد: سهم استان اردبیل از این منابع اعتباری 15 میلیارد تومان است که امیدواریم از این محل هم به احداث خانه جوان و هم به تجهیز سالن‌های ورزشی مدارس و تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام شهرستان‌ها توجهی جدی شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان با بیان اینکه با همکاری آموزش و پرورش قرار شده به 10 پروژه نیمه‌تمام در قالب سالن ورزشی در مدارس از این محل منابع تزریق شود، گفت: اولویت با پروژه‌های با پیشرفت بالا و مدارس دخترانه است.

بهتاج از برنامه‌ریزی برای آمادگی ورزشکاران استان اردبیل برای حضور قدرتمندانه در مسابقات آسیایی اندونزی در سال‌ آینده خبر داد و افزود: اگر از محل یک درصد بودجه دستگاه‌های دولتی به حوزه ورزش که در استان اردبیل تاکنون ریالی از این محل پرداخت نشده منابع اختصاص پیدا کند، ما می‌توانیم در آماده‌سازی تیم‌ها و ورزشکاران برای این رویداد مهم همت و تلاشی مضاعف انجام دهیم.

وی با انتقاد از بی‌توجهی دستگاه‌های اجرایی استان به پرداخت یک درصد بودجه خود به حوزه ورزش جوانان بیان کرد: 40 درصد از این منابع صرف توسعه ورزش ادارات، 30 درصد سهم ورزش و جوانان و 30 درصد نیز سهم آموزش و پرورش است که امیدواریم با تاکید استاندار اردبیل دستگاه‌های دولتی مکلف به پرداخت این منابع باشند.

بهتاج از تجهیز سایت‌های قایقرانی در گرمی و پارس‌آباد با هدف برپایی اردوهای تیم ملی قایقرانی خبر داد و اضافه کرد: قرار است دریاچه گیلارلو و شهید غفاری در گرمی و پارس‌آباد به این تجهیزات مجهز و در کنار آن شورابیل نیز به عنوان سایت قایقرانی فعالتر شود.

وی ادامه داد: با همکاری فدراسیون قایقرانی به مدت 70 روز، 65 نفر از بازیکنان قایقرانی در اردوی برپا شده در دریاچه شورابیل حضور خواهند داشت که امیدواریم با همکاری شهرداری اردبیل این سایت به شکل کامل راه‌اندازی شود.

بهتاج اظهار کرد: با سفر مسؤولان فدراسیون قایقرانی در اواخر هفته به اردبیل احتمال میزبانی اردبیل در مسابقات کاناپلوی آسیایی در سال 2019 محیا می‌شود.

 

انتهای پیام/