پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

مدتی بود سریالی از شبکه سه سیما به نام ماه و پلنگ پخش می شد ،مجموعه ایی که هنرمندان خوش نامی را گرد هم اورده بود در این باب اما نقدهای بسیار نوشتند و خواندیم اما غالبا نقدهای فنی - هنری بودند و نقد محتوایی کم تر به چشم می خورد در این مختصر سعی دارم گلایه ایی از عوامل تصمیم ساز در سازمان صدا و سیما داشته باشم که وقتی با افت مخاطب مواجه می شوند از هول حلیم در دیگ افتند.
در حالیکه این سازمان با بیت المال اداره می شود و مسئولان عزیز باید برای تمامی تصمیم هایشان در آخرت پاسخ گو باشند.
چند سالی است اکثر عوامل فرهنگی کشور می گویند فیلم های ترکیه ایی ترویج خیانت می کنند و دیدن این فیلم ها بر بنیان خانواده تاثیر سوء می گذارد بر حذر باشید از این سریال ها و ... ولی در هر صورت با پیشرفت تکنولوژی دسترسی مردم به این موارد سهل الوصول تر شده و به دلیل زرق و برق این فیلم ها ناخودآگاه اقشار مردم به خصوص جوانان جذب آنها می شوند !اینجاست که صدا و سیما و دست اندر کاران محترم این سازمان بر آن می شوند تا مخاطب را از چنگال رسانه های نظام سلطه بیرون آورند و دست به ساخت سریالی نظیر ماه و پلنگ می زنند که با شکلی مودبانه و به نوعی سازگار تر با عرف ما ،خیانت همسر موجب فروپاشی خانواده می شود ،هر چند نفس طرح که پرهیز از دروغ می باشد بحث خوبی است اما بیان خوبی ها در قالب و شکل نامناسب همان اثری دارد که رسانه های خارجی در پی آن هستند و این یعنی گل به خودی.
چرا آموزه های دینی نباید وارد بطن هنرنمایی ها شود ؟قبول داریم که رسانه باید هم سو با واقعیت های جامعه پیش برود اما پس رسالت تاثیر گذاری رسانه ها چه می شود؟
چرا صدا و سیما نتواند جامعه را با خود هم سو کند ؟ این مورد ایا از قدرت هنر و پشتوانه ی فرهنگی- دینی کشورمان بعید است ؟ما ضعف فرهنگ داریم یا ضعف انتقال آن؟
مقام معظم رهبری تغییر باورهای مردم را مهم ترین هدف جنگ نرم می داند حال ما باید کمک کنیم تا باورهای جامعه به سمت غرب گرایی تغییر پیدا نکند یا اینکه تقلید سبک از رسانه های خارجی برای جذب مخاطب بکنیم .
ترکیه اگر فیلم هایی از این دست می سازد به این خاطر است که دارای فرهنگ پوشالی است اما فرهنگ غنی ایرانی - اسلامی جا برای توجیح ها را بسته است .
ما به عنوان یک ایرانی انتظار داریم مسئولان صدا و سیما به این دغدغه ها که منشا دینی دارند توجه فرمایند.

انتهای پیام/