پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساولان خبر؛  این خودرو کوچکترین نمونه بنزین سوز جهان با گیربکس اتومات است که مشابه خارجی ندارد و قادر است در هر 100 کیلومتر 4 لیتر بنزین مصرف کرده و مسیرش را طی کند.

عسگر ایزدی سازنده این خودرو که شغلش مکانیکی بوده، در این باره می گوید: ایده ساخت این خودرو را از جایی به ذهنم خطور کرد که تولد پسرم بوده و از آنجایی که برای تولدش از من ماشین برقی می خواست و از سویی چون قیمت خودروی برقی در بازار 2 میلیون تومان بود برای همین به فکر ساخت این خودرو افتادم.

این مبتکر پارس آبادی گفت: چون حرفه من مکانیکی بوده این توانایی را در خود دیدم که این ماشین را با تمام امکانات از قبیل بدنه، سینه داشبورت، گلگیر، صندلی، کاپوت و چراغ های جلو و عقب طراحی و بسازم.

ایزدی افزود: این خودرو کوچکترین و سبک ترین نمونه یک خودرو بنزینی در جهان بوده که قادر است در هر 100 کیلومتر 4 لیتر بنزین مصرف کرده و می تواند تا 120 کیلومتر در ساعت حرکت کند.

این جوان خلاق پارس آبادی با بیان اینکه این ماشین در ابتدا بصورت دنده ای طراحی شده بود، گفت: از آنجا که این ماشین را برای پسرم طراحی و ساخته بودم و در دنده عوض کردن خودرو اذیت می شد، گیربکس این ماشین را از دستی به اتومات تبدیل کرده تا براحتی بتواند کنترل این ماشین را در دست بگیرد.

ایزدی تصریح کرد: برای ساخت این خودرو، یک میلیون 600 هزار تومان هزینه کرده و اگر مسوولان حمایت کنند توانایی این را دارد که این خودرو را بصورت دو یا سه نفره طراحی و به مرحله انبوه برساند.

این ماشین همچنین دارای تمامی امکانات از قبیل بوق، راهنما و ضبط صوت بوده و در صورت پلاک گذاری این خودرو می تواند بهترین و مطمئن ترین وسیله جهت جایگزین برای موتورسیکلت ها باشد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: آران مغان