پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛ استاندار اردبیل در سفر به گرمی گفت: دستگاهای اجرایی استانی و شهرستانی باید اقدام لازم رابرای میسر کردن زیرساخت های مورد نیاز برای ایجاد پایانه صادراتی محصولات کشاورزی عملیاتی کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان گرمی دارای مرز مشترک با جمهوری آذربایجان بوده و یکی از مهمترین مناطق قابلیت دار استان در بخش کشاورزی و صنعت می باشد، بیان کرد: با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی در تلاش هستیم با رفع موانع پیش رو و تسهیل تولید در این شهرستان به هدف توسعه اقتصادی در این شهرستان دست یابیم.

استاندار اردبیل گفت: با توجه به ظرفیت کشاورزی منطقه و باردهی مطلوب، کشت گلخانه‌ای در نقاط مختلف استان توسعه یابد.

مجید خدابخش در بازدید از شهرک گلخانه‌ای آنقوتلار مغان با بیان اینکه لازم است واحدهای تولیدی صادرات محور باشند، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران بخش کشاورزی به صادرات محصولات تولیدی در بازار کشورهای همسایه و آسیای میانه برنامه‌ریزی کنند.

وی یادآور شد: حرکت‌های خوبی برای ایجاد شهرک‌های گلخانه‌ای در شمال استان انجام شده و باید سرمایه‌گذاران به این حوزه وارد شوند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل بیان کرد: دستگاه‌های دولتی موظف هستند نسبت به تامین زیرساخت‌های لازم و ارائه تسهیلات ویژه هماهنگی‌های لازم را با سرمایه‌گذاران بخش خصوصی داشته باشند.

 مجید خدابخش همچنین در بازدید از شهرک صنعتی گرمی گفت: توسعه و حمایت از واحدهای  تولیدی شهرک‌های صنعتی مورد حمایت دولت است.

رئیس شورای برنامه‌ریزی و اشتغال استان بیان کرد: دولت تمام تلاش خود را برای رونق واحد های تولیدی به کار‌ گرفته و در این زمینه حرکات خوبی نیز انجام شده است.

خدابخش افزود: برنامه اصلی دولت در کنار افزایش واحدهای تولیدی زودبازده کوچک حفظ و احیای واحدهای تولیدی نیمه راکد، راکد و پس از آن توسعه و افزایش واحد های تولیدی بزرگ است.

وی با بیان اینکه شهرستان گرمی از ظرفیت‌های بی‌نظیری برخوردار است، یادآور شد: بخش کشاورزی و گردشگری دو قابلیت شمال استان است که باید بیش از پیش برای جذب سرمایه‌گذار در این حوزه تلاش کرد.

فرماندار گرمی نیز در این جلسه گفت: متاسفانه تاکنون آنطور که باید این شهرستان به طعم توسعه دست نیافته است.

ابراهیم امامی اظهار داشت: شیرآلات قهرمان، سد عمارت و تازه کند، نقاط بکر گردشگری و آب و خاک حاصلخیز از داشته های شهرستان گرمی مغان است.

وی اضافه کرد: دولت برای تامین زیرساخت های شیرآلات قهرمان بیش از ۸۰ میلیارد ریال اعتبار صرف کرده و انتظار می‌رود تا ۲ ماه آتی به بهره برداری برسد.

وی به مشکلات و کاستی های موجود منطقه نیز اشاره کرد و افزود: ضعف زیرساخت راه های ارتباطی و لزوم احداث بزرگراه قفقاز، راکد ماندن پروژه های دولتی، کمبود آب شرب در روستاها و تسریع در عملیات گازرسانی از جمله مشکلاتی است که باید مرتفع شود.

امامی با بیان اینکه در حال تدارک پایانه صادراتی محصولات کشاورزی در گرمی مغان هستیم، افزود: ایجاد شهرک گلخانه دیگری در کنار نیروگاه برق انگوت در دستور‌ کار است و از سرمایه گذاران در این حوزه استقبال می شود.

در پایان این جلسه مشکلات تک تک واحدهای تولیدی بررسی و قول مساعد برای پیگیری مشکلات این واحد ها داده شد.

انتهای پیام/