پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛ صدیف بدری با اشاره به ایده ایجاد بندر خشک در اصلاندوز مغان در استان اردبیل در جوار جمهوری آذربایجان،گفت: با توجه به اینکه اردبیل دروازه ارتباط با بسیاری از کشورهای همسایه ایران است و ایجاد بندر خشک در آن می تواند رشد روابط اقتصادی را برای ما رقم بزند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایجاد بندر خشک در مغان مروادات تجاری با کشورهایی همچون ارمنستان و آذربایجان و غیره را افزایش خواهد داد، افزود: پیشنهاد ایجاد بندرخشک در استان اردبیل مورد موافقت کشور آذربایجان نیز برای ایجاد خط ریلی در این مسیر قرار گرفته است.

وی با تاکید براینکه تقویت آزادراه ها در استان اردبیل موفقیت بیشتر بندر خشک مغان را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: ایفای نقش بندری در مغان منوط به ایجاد زیرساخت های کافی است.

بدری با بیان اینکه اردبیل نزدیک ترین مسیر به حوزه قفقاز، آذربایجان و روسیه است، افزود: استفاده از این نزدیکی مکانی می تواند،روند تحول اقتصادی را برای ما تسریع کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم ادامه داد:حمل و نقل و تراتزیت کالا از مسیر بندرمغان اقتصادی بوده و می تواند در توسعه منطقه و در نهایت کشور گام مهمی باشد.

بدری با بیان اینکه صادرات کالاها به کشورهای حوزه قفقاز و همچنین روسیه و آذربایجان با ایجاد بندرخشک مغان افزایش خواهد یافت،گفت:استفاده از فرصت بهره مندی از بازار کشورهای مختلف با ایجاد این بندر ممکن می شود.

نماینده مردم اردبیل درمجلس شورای اسلامی،درخصوص آماده بودن زیرساخت های امنیتی در ایجاد بندرخشک مغان،گفت:تدابیر لازم از هر حیث برای ایجاد این بندر ،مدنظر قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛به تازگی ایده ایجاد بندر خشک در اصلاندوز مغان در جوار جمهوری آذربایجان که به تازگی ازسوی استاندار اردبیل طرح و پیشنهاد شده، یکی از ابزارها و زیرساخت هایی است که می تواند در مسیر توسعه استان اردبیل نقش مهم و تاثیرگذار داشته باشد.

به‌منظور گسترش ارتباطات و تسهیل تجارت استان اردبیل قرار است با دستور رئیس‏ جمهوری آذربایجان،خط ریلی این کشور داخل خاک ایران درمناطق شمالی استان امتداد یابد تا در منطقه‏‏ مغان بندر‏خشک ایجاد شود.

انتهای پیام/