پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛  صیاد آزاد در جلسه کمیته فرهنگی و پیشگیری از اعتیاد شهرستان پارس‌ آباد با حضور اعضای این کمیته در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد اظهار کرد: رسانه‌ها می‌توانند در پیشگیری از اعتیاد نقش موثری داشته باشند.

وی با اشاره به افتتاح مرکز TC در این شهرستان افزود: در مراکز TC برای معتادان خدمات روانپزشکی، پزشکی و مددکاری اجتماعی برای درمان اعتیاد به صورت اقامتی و به مدت 6 ماه ارائه خواهد شد و مراحل درمان معتادان تا بهبود وضعیت کامل آن ها و حضور آنها به عنوان یک فرد سالم در اجتماع توسط این مرکز پیگیری می‌شود.

آزاد با اشاره به کمپ‌های ترک اعتیاد یادآور شد: این کمپ‌ها صرفاً برای سم زدایی بوده و نهایتاً 3 درصد می‌تواند مفید واقع شود اگر مرکز TC (درمان اجتماع مدار) افتتاح و بازگشایی شود می‌تواند نقش موثری در بازگرداندن افراد معتاد به جامعه داشته باشد.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان پارس‌آباد عنوان کرد: 20 درصد معتادان از مواد شیشه‌ای استفاده می کنند که 9 درصد آنان را زنان تشکیل می‌دهند که به خاطر تبلیغات منفی مثل لاغر کننده، سفیده کننده در دام اعتیاد دچار می‌شوند.

آزاد با اشاره به اهمیت آموزش و پیشگیری اولیه در بحث اعتیاد اظهار کرد: 50 درصد طلاق شهرستان پارس‌آباد بخاطر اعتیاد است و اداره بهزیستی شهرستان در این خصوص اقداماتی را برای پیشگیری انجام داده است.

وی بر هماهنگی دانشگاه‌ها، مدارس و مراکز فرهنگی برای پیشگیری از اعتیاد تاکید کرد و افزود: با هماهنگی آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها می‌توان اعتیاد را از دانش‌آموزان و دانشجویان دور کرد.

انتهای پیام/