پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛ نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: ضروری است عوارض اخذ شده برای آب‌های معدنی در اختیار شهرداری و دهیاری همان منطقه جغرافیایی قرار گیرد.

صدیف بدری در گفتگو با مهر تصریح کرد: در حال حاضر عوارض چشمه‌های آب‌معدنی و درمانی توسط شوراهای اسلامی مربوطه تعیین می‌شود.

وی افزود: در واقع هر شورا عوارض آب‌های معدنی شهر یا روستای محدوده خود را مشخص می‌کند و تمامی آب‌های معدنی ظرفیت گردشگری یک منطقه محسوب می‌شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: اختصاص این عوارض به صورت مستقیم به شهرداری و دهیاری همان شهر و روستا از کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه درخواست شده است.

به گفته بدری این عوارض می‌تواند مستقیماً در بهبود زیرساخت‌های گردشگری یک منطقه مورد استفاده قرار گیرد و لازم است کمیسیون تلفیق برنامه ششم نسبت به اجرایی شدن این مهم اقدام کند.

وی متذکر شد: در خود استان اردبیل برخی شهرها برخوردار از چشمه‌های آب‌معدنی است اما زیرساخت‌های گردشگری کافی را ندارد.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد این اقدام که از سوی نمایندگان استان پیگیری می‌شود اثرات مثبتی در بهبود زیرساخت‌های گردشگری این گروه از شهرهای استان داشته باشد.

انتهای پیام/