پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛ مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم "علی آقایی" پس از مدت ها چشم انتظاری و جستجوی بی نتیجه برای بازگشت پیکر مطهرش امروز در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل برگزار شد.

شهید علی آقایی

 

تشخیص اولویت ها و ایمان راسخ از ویژگی شهداست

سردار پاسدار فرهنگ مستعد حصاری در این مراسم با گرامیداشت یاد شهدای مدافع حرم استان اردبیل و تسلیت درگذشت یار دیرین امام و رهبری «آیت الله هاشمی رفسنجانی» اظهار داشت: امروز دفاع از اسلام شکل دیگری بخود گرفته و به نام اسلام و به بهانه اسلام بر چهره آن لطمه و ضربه می زنند و تاریخ اسلام و حواث آن در حال تکرار شدن است.

فرمانده تیپ حضرت عباس (ع) استان اردبیل بصیرت را لازمه تشخیص بموقع دانست و افزود: شهدا و رزمندگان مدافعین حرم برای حفظ دین پیش قدم شدند و در سوریه و عراق در مقابل توطئه دشمنان و تمام کفر ایستاده اند؛ مدافعین حرم مدافعین امنیت ملی و نظام در هزاران کیلومتر دورتر از مرزها هستند.

این فرمانده تیپ سپاه اردبیل تصریح کرد: اگر رزمندگان و شهدای مدافعین حرم به تدبیر رهبری در دفاع از اسلام و حمایت جبهه مقاومت به سوریه و عراق نمی رفتند اکنون بلاشک در داخل مرز ها و منزل خود با تکفیریه ا و دشمنان در جنگ بودیم.

 

وی غربت مظلومانه شهدای حرم در نقطه ای از جغرافیا را یادآور شد و گفت: آثار شهادت در همه شهدا قبل از شهادت پیداست و اکثر شهدای حرم و رزمندگان مدافعین حرم بسیار خانواده دوست و علاقمند به زندگی، رفاه و اسایش هستند اما با تشخیص اولویت ها و ایمان راسخ به ندای رهبری لبیک گفته و عازم جبهه مقاومت شدند.

وی با بیان اینکه شهید مدافع حرم "هاشم دهقانی نیا" در آخرین سفر خود قطعه ای از پارچه لباس دو فرزند دوقلویش را به همراه داشت و با بوییدن آن دلخوش بود و یا شهید علی آقایی با وجود تشکیل زندگی چندین ماهه(5ماه) و آغاز زندگی مشترک از همسرش اذن سفر می خواهد و در قبال آن وعده شفاعت در قیامت را می دهد که همه این ها نشان از ایمان قلبی و بصیرت بالاست.

سردار پاسدار مستعد با اشاره به اینکه شهید علی آقایی زندگی مشترکش را در کنار مزار شهدای مدافع حرم آغاز کرده افزود: اکنون مراسم او بدون بازگشت پیکر مطهرش برگراز شد ولی دلنوشته او گواهی می داده که بازنخواهد گشت.

وی با قرائت گوشه ای از وصیت این شهید اظهار داشت: شهید دانشجوعلی آقایی در این وصیت نامه با ابراز محبت، از همسرش حلالیت طلبیده و با افتخار به شجاعت پاسداران شهادت می دهد که با خلوص نیت و عشق و علاقه به دیدار معبود خود رفته است.

وی با قرائت ادامه وصیت شهید آقایی که در آن خطاب به همسرش نوشته است؛ فکر می کردم سختی های کربلا را لشگر امام حسین(ع) کشیده اما اکنون درک می کنم که مصیبت بازماندگان بر داغ عزیزان خود چقدر سخت و سوزناک است از تو می خواهم که مرا حلال کنی و تمام بدیهایم را ببخشی، این دنیا فانی بوده و عجل دست خداست و بعد از آن نمی دانم چه خواهد شد اما همانطور که همیشه مرا شاد می کردی بعد از شهادت هر ماه بر سر مزارم حاضر شوی و با قرائت یاسین روح مرا شاد کن و در زندگی شاد باش. از خداوند می خواهم که مرا پاکیزه و مطهر بپذیرد و اکنون حس و حال و معنی دعای شهید مهدی باکری را متوجه شدم.

یادواره‌های شهدا به طور مداوم در اردبیل برگزار می‌شود

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات انجام یافته از این پس یادواره‌های شهدا به طور مداوم در استان اردبیل برگزار می‌شود.

سرهنگ پاسدار شفیع حسینی در حاشیه یادواره شهید جاویدالاثر و مدافع حرم شهید آقایی در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: دستاوردهای شهدای مدافع حرم فراموش نشدنی است و ما هیچوقت یاد و خاطره این شهدای والامقام را فراموش نمی‌کنیم، چرا که در سایه خون شهدای والامقام، کشورمان به پیشرفتهای همه جانبه‌ای دست یافته است.

وی با بیان این‌که اقتدار و عظمت کنونی کشورمان در حال حاضر در سایه رشادتهای رزمندگان اسلام و خون شهدای والامقام به دست آمده است، افزود: هم‌اکنون رزمندگان اسلام در خارج از مرزهای کشور برای دفاع از حرم اهل بیت(ع) پیشگام شده‌اند و بدون هیچ ادعایی جان و مال خود را تقدیم نمود‌ه‌اند.

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مدافع حرم و شهدای 8 سال دفاع مقدس اظهار کرد: مهمترین رسالت ما در عرصه کنونی انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل امروزی است که باید در این زمینه همگان اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

سرهنگ حسینی بیان کرد: دشمنان و استکبار جهانی با ترفندهای مختلف درصدد تضعیف فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه هستند که ملت ایران نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را به یاس و ناامیدی تبدیل کرده و روز به روز بر ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه افزوده می‌شود.

وی تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به طور متناوب در مناطق مختلف استان اردبیل برگزار می‌شود و این برنامه‌ها در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برنامه‌ریزی شده‌اند تا بتوانیم دین خود را به شهدای والامقام 8 سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم ادا کنیم.

معاون اجرایی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل افزود:‌ استان ولایتمدار اردبیل در طول 8 سال دفاع مقدس شهدای والامقام، رزمندگان، ایثارگران و جانبازانی را تقدیم انقلاب اسلامی نموده و هم‌اکنون رزمندگانی در حرم اهل بیت(ع) به درجه شهادت رسید‌ه‌اند که رشادت و دلاورمردیهای آنان هیچگاه فراموش نخواهد شد.

باید به جایگاه ابدی و رفیع شهدا و عنایت الهی در حق آنها غبطه خورد

حجت الاسلام حسین نوری در مراسم گرامیداشت شهید مدافع حرم «علی آقایی» که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل برگزار شد اظهار داشت: شهدا نمرده اند بلکه زنده بوده و برگزیدگان تاریخ هستند.

 

مسئول دفتر ولی فقیه در سپاه ناحیه بسیج شهرستان اردبیل با اشاره به اینکه دو نوع مرگ برای فرجام بشر متصور است؛مرگ اجباری و اختیاری که شهدای مدافعین حرم با علم به خطر مرگ و شهادت آن را به جان خریده و با آغوش باز به استقبال شهادت رفتند.

وی خطاب به خانواده و همسر شهید علی آقایی که پیکر مطهرش از جبهه مقاومت بازنگشت اظهار داشت: باید به جایگاه ابدی و رفیع شهدا و عنایت الهی در حق آنها غبطه خورد زیرا به تعبیری شاهکار کرامت شیعه شهادت بوده و با آن به رستگاری می رسند.

حجت الاسلام نوری تصریح کرد: همه شهدا جایگاه رفیع و در جوار حقند اما شهدای مدافعین حرم به دلایلی از جایگاه ابدی و معنوی بالایی برخوردارند. او گفت: مدافعین حرم با لبیک گویان به ندای ولایت فقیه از حریم اهل بیت(ع) دفاع کرده و برخی از آنان مانند شهید مدافع حرم علی آقایی دفاع از ناموس اهل بیت (ع) را بر زندگی تازه نوپا ترجیح داد و به تعبیر مقام معظم رهبری از اسارت مجدد حضرت زینب(س) مانع شدند.

وی به نقل از رهبر انقلاب گفت: اگر رزمندگان و شهدای حرم به سوریه و عراق نمی رفتند اکنون مرزهای امنیتی کشور با چالش روبرو بود و باید در داخل خاک خود با دشمن می جنگیدیم بنابراین جان خود را برای امت، نظام، ملت و امنیت کشور فدا کردند.

نوری با اشاره به اینکه شهدای مدافعین حرم مظلومانه و در غربت شهید شدند تاکید کرد: دوران دروس تکراری گذشت و اموزش و پرورش بجای دروسی مانند تصمیم کبری و دهقان فداکار باید درس شجاعت، رشادت و وصیت رزمندگان و شهدای مدافع حرم را در کتاب ها چاپ کند و نسل بعدی به آن آگاه و افتخار کنند.

 

وی در ادامه با تحسین صبر و ایمان بازماندگان و همسران شهدا گفت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند،مادران و همسران شهدای حرم مطالبی در تشییع پیکر شهدای خود می گویند که فوق تصور و درک بشر است.

حجت الاسلام حسین نوری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه شهرستان اردبیل در مراسم گرامی داشت شهید مدافع حرم علی آقایی گفت: پیام شهدا بستر سازی برای ظهور امام زمان(عج)، ولایت مداری و تاکید بر عفت و حجاب بوده است.

وی در پایان سخنان خود رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام مرحوم هاشمی رفسنجانی را یار دیرین امام دانست و جمله "عشق وی به رهبری" را نشان از ولایت مداری او دانست.

گفتنی است شهید علی آقایی دانشجوی رشته تربیت بدنی، اسفند سال 94 در سوریه و درمبارزه با تروریست های تکفیری به شهادت رسید و پیکر مطهر او با گذشت این مدت مفقود ماند.

در این مراسم کلیپ هایی از بیان همسر و خانواده شهید مدافع حرم علی آقایی در سالن پخش شد و شاعر مشهور استاد کلامی زنجانی با ابیاتی به مدح مدافعین حرم پرداخت و مداح اهل بیت (ع) بهروز سرباز مدیحه سرایی کرد.

انتهای پیام/