پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر؛ رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شهرداری اردبیل طی سال جاری با کمبود قابل‌توجه و شدید مالی مواجه شده است.

ذکی اله خوشبخت در خصوص علت کاهش تعداد جلسات و مصوبات شورای شهر اردبیل تصریح کرد: جلسات با کاهش مواجه نیست اما نباید کتمان کرد که شورا و شهرداری گرفتار رکود اقتصادی است.

خوشبخت رئیس شورای شهر اردبیل

 

وی افزود: زمانی که رکود اقتصادی حاکم باشد به تبع مراجعه مردم به شهرداری نیز کاهش می‌یابد و متأسفانه باید گفت به دلیل رکود عوارض و پروانه صادره شهرداری با کاهش محسوس مواجه است.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل متذکر شد: البته این به این معنی نیست که عملکرد شورا و شهرداری کاهش یافته و یا جلسات شورا با کاهش همراه است اما در مجموع می‌توان گفت درآمد شهرداری با کاهش همراه شده است.

خوشبخت ادامه داد: به منظور رفع مشکلات مالی شهرداری چند طرح در سال جاری مصوب شده و از آن جمله نحوه مشارکت در ساخت‌وسازهای مازاد بر چهار طبقه است.

وی تأکید کرد: در ساخت‌وساز چهار طبقه و بیشتر شهرداری به جای دریافت پروانه در خود ساخت‌وساز مشارکت می‌کند تا این امر موجب رونق ساخت‌وسازها شده و بسیاری از کسب‌وکارها در سطح شهر رونق بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: لازم است منابع جدید درآمدی برای شهرداری اردبیل تعریف شود تا به واسطه آن دست شهرداری در اجرای پروژه‌ها باز باشد.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرگزاری مهر