پایگاه ساوالان خبر (savalankhabar.ir) :

به گزارش ساوالان خبر، فریدون بابایی در جلسه مشورتی ایثارگران خلخال افزود: با استناد به آمار ارائه شده از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران این شهرستان

وی گفت: مردم خلخال با تقدیم 500 شهید ، یک هزار و 200 جانباز و 110 آزاده سهم ارزنده ای در حفظ دستاوردهای انقلاب و نظام اسلامی ایران داشته و شایسته خدمات بهتر و بیشتری هستند.

بابایی اظهار کرد: تقدیم 9 شهید روحانی ، هفت سردار شهید ، چهار شهید از یک خانواده و دو شهید از هفت خانواده خلخال از جمله افتخارات معنوی مردم شهید پرور و متدین این شهرستان است.

عبدالله فرجی ، رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران خلخال نیز در این جلسه از افزایش برنامه های فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران در سال جاری خبر داد و گفت: امسال 20 یادواره شهدا و 10 مورد غبار روبی گلزار شهدا در شهر ، مراکز بخش ها و روستاهای این شهرستان برگزار و 400 مورد دیدار با خانواده های معظم شهدا انجام شد.

فرجی همچنین به آماده شدن مقدمات کار برای چاپ کتاب وصیت نامه شهدای خلخال اشاره کرد و افزود: در صورت تامین یک میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز این کتاب پنج جلدی دریک هزار و 200 صفحه سال آینده چاپ و در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

وی همچنین گفت: 2 میلیارد و 200 میلیون ریال از محل اعتبارات شهرستانی به بنیاد شهید خلخال در سال جاری تخصیص یافته که در مقایسه با سال گذشته بیش از هفت برابر افزایش یافته است.

شهرستان خلخال با 95 هزار نفر جمعیت در 105 کیلومتری جنوب اردبیل قرار دارد.

انتهای پیام/