دژی برای زندانی کردن شاهزادگان صفوی

زماني که عثماني ها به تبريز حمله کردند، صفويان مجبور به ترک اين سرزمين شدند و همين باعث شد که صفويان حکومت خود را در حدود 3 سال در مشکين شهر ادامه بدهند. شاه تهماسب اول قلعه قهقهه راساخت تا از اين محل به عنوان زندان و محلي امن براي پنهان کردن اشياي گرانبها استفاده کند.

پلی برای اتصال رودخانه گیوی چای و قزل اوزن

پل معلق پیرتقی، یکی دیگر از پل معلق استان اردبیل با ارتفاع ۶۰ متر از رودخانه قزل اوزن و طول ۱۶۵ متر و عرض یک متر به عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری استان اردبیل محسوب می شود.

پلی که بخاطر یک دختر زیبا ساخته شد

درباه پل «قیزکورپوسی» یا «پل دختر» داستان زیادی شنیده شده است و  مثلا اینکه بازرگانی برای در امان ماندن دختر خود از دست مغولان برای دختر خود در این منطقه قلعه می‌سازد و....

نظر نماینده مشگین شهر در مورد حسابهای شخصی رئیس قوه قضاییه

نماینده مردم مشگین‌ شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده هیچ پولی به حساب شخصی در قوه قضاییه واریز نمی‌شود.

اعتبار پروژه راه آهن اردبیل هزار و پانصد میلیارد ریال شد

سخنگوی کمسیون عمران مجلس گفت: مصوب پروژه راه‌آهن اردبیل-میانه در سال 96 حداقل هزار و پانصد میلیارد ریال شد که در مقایسه با بودجه سال جاری این پروژه حدود 6 برابر افزایش یافته است.

 

دلیل برکناری مدیر عامل کشت و صنعت مغان اعلام شد

خرید شیر دوش برای دامپروری به صورت نا متعارف، بازنشستگی وی، فروش شکر بصورت چک و استفاده از 18 مشاور غیر متخصص از جمله مهمترین مواردی است که به گفته ملکی باعث برکناری اروجعلی محمدی شد.

از وعده کفنپوشی تا تهدید به استیضاح وزیر کشاورزی

نماینده پارس آباد و بیله سوار که گفته بود در صورت انتصاب مدیر و هیات مدیره کشت و صنعت مغان کفنپوش خواهد شد، بجای عمل به وعده خود اینبار در اقدامی جدید بعد از برگزاری جلسه تودیع و معارفه وزیر کشاورزی را تهدید به استیضاح کرد.

منحصر به فردترین حمام دنیا را بشناسید/ تصاویر

داش حامامی یا حمام سنگی گیوی در دامنه ی کوه و به صورت غاری است که از یک فضای مستطیل شکل به ابعاد تقریبی 410 متر تشکیل شده است که در دل صخره ی طبیعی توسط یک مرد و زن کنده شده است.

تولید خودرو با برند "بنز " در مشگین شهر

نماینده مشگین شهر  با اشاره به اینکه در سرمایه گذاری خودروهای سنگین استاندار سابق اردبیل رسما از ادامه  فعالیت این پروژه جلوگیری کرد، افزود: قرارداد تولید قوای محرکه این خودورها با برند "بنز " بسته شده که در 6 ماه اول سال آینده شروع بکارخواهد کرد.

انتقاد نماینده اردبیل از وضعیت فوتبال کشور

صدیف بدری با اشاره به اینکه حواشی موجود در ورزشگاه‌ها سابقه طولانی در عرصه فوتبال کشورمان دارد، گفت: متاسفانه باید اذعان کرد که در شرایط کنونی در رشته فوتبال حواشی پررنگ‌تر از متن شده که قابل تامل است.

با برخی از آبدرمانی های مشگین شهر آشنا شوید

تعداد چشمه‌های آب گرم معدنی در مشگین شهر حتی بیش از سرعین است و قابلیت این چشمه‌ها پراکندگی در دل طبیعت  است که خاطره خوشی را برای مراجعان فراهم می‌سازد.

شهری که دروازه فرهنگی و صنعتی استان اردبیل است

شهرستان نمین یکی از مهم ترین محل های استقرار گورهای باستانی یا سنگ افراشته های دلمن متعلق به عهد برنز است و این گنجینه های پنهان باستانی اثباتی بر طولانی بودن قدمت حیات تمدن بشری در این منطقه است.

آب های استان اردبیل شور می شود

نماینده اردبیل با اشاره به اینکه آب‌های قابل دسترس استان اردبیل متاسفانه به خزر سرازیر شده و شور می شود،گفت: این در حالی که ما به دنبال شیرین کردن آب شور و کشاورزی برای تامین آب کشاورزی و شرب هستیم !

معجزه آبگرم گیوی در معالجه امراض پوستی و درد مفاصل

ایستی سو( آبگرم گیوی ) برای معالجه امراض پوستی و مفصلی مثل رماتیسم و درد مفاصل و همچنین برای لطافت و نرمی پوست مفید است و از تاسیسات مناسبی برخوردار است که در ایام نوروز نظر گردشگران و میهمانان داخلی و خارجی را جلب کرده است.

حقوق کارگری فقط کفاف یک هفته از مخارج او را می کند

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین گفت: یک کارگر ماهانه فقط هزینه یک هفته زندگی خود را دریافت می‌کند و در این شرایط یک کارگر چگونه باید دخل و خرج زندگی خود را تا سر برج مدیریت کند و آیا چنین چیزی امکان‌پذیر است؟