انتخابات شورای شهر و چند سوال اساسی

افزایش تعداد متقضیان برای انتخابات شورا مطمئنا مایه افتخار نخواهد بود، آنچه که مایه پیشرفت برگزاری انتخابات در کشور می‌شود، پر کردن خلاء‌های قانونی با محدودیت‌های مناسبی است که علاوه بر اینکه هزینه‌های زیادی را به کشور تحمیل نمی‌کند باعث افزایش کیفیت انتخاب کاندیداهای متقاضی هم می‌شود که نتیجه آن یک پارلمان شهری تخصصی خواهد بود.

۲۹۸ نفر در شهر اردبیل ثبت نام کرده‌اند

فرماندار اردبیل گفت: ۲۹۸ نفر در شهر اردبیل ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد ۲۷۴ مرد با ۲۴ زن در شورای شهر اردبیل با هم رقابت خواهند کرد.

ثبت نام 6 هزار و ۲۷۰ نفر در انتخابات شورا

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: ثبت نام ۶ هزار و ۲۷۰ نفر در استان برای انتخابات شوراهای شهر و روستا قطعی شد.

شرایط و مدارک نامزدی انتخابات شورای شهر و روستا

پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا مطابق اعلام شورای نگهبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز 2 اردیبهشت 96 برگزار می شود. زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا تاریخ 30 اسفند 95 لغایت 6 فروردین 96 اعلام شده است.

شور انتخاباتی، استان اردبیل را فرا گرفت

 با تشکیل هیات های اجرایی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روند انتخابات شکل اجرایی گرفته و رفته رفته هیجان وشور انتخاباتی استان اردبیل را فرا می گیرد.

پیش‌بینی نامزدی ۲ هزار نفر در انتخابات شورای اردبیل

 فرماندار اردبیل از پیش‌بینی نامزدی دو هزار نفر در انتخابات شوراهای شهر و روستای این شهرستان خبر داد.

تبلیغات کاندیداهای شورا در فضای مجازی رصد می شود

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل با اشاره به این‌که تبلیغات در فضای مجازی نیز با جدیت رسیدگی می‌شود، گفت: در این زمینه برخورد شدید و جدی با کسانی که در فضای مجازی به‌دنبال تخریب و سوءاستفاده از فضای مجازی هستند، می‌شود.

۷۹ روستای استان اردبیل شورای شهر ندارد

دبیر ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۷۹ روستای استان اردبیل فاقد شورا بوده که انتظار می‌رود با برنامه‌ریزی بخشداران و اهالی این روستاها در انتخابات سال آینده نامزد داشته باشند.

فعالیتهای انتخاباتی در استان اردبیل با رصد می‌شود

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: فعالیتهای انتخاباتی در استان اردبیل با جدیت رصد می‌شود و با کسانی که مرتکب جرایم انتخاباتی شوند برخورد می‌شود.

شبکه استانی سبلان یا شبکه کاندیدا پرور

آن چیزی که انتخابات سالهای گذشته اردبیل ملموس بوده حضور پررنگ چهره های تلویزیونی در رقابت های انتخاباتی بوده است؛ چهره هایی که به دلیل بیشتر دیده شدن در بین مردم بشترین آراء را تصاحب می کنند.

ستاد انتخابات استان اردبیل اطلاعیه ای صادر کرد

ستاد انتخابات استان اردبیل طی اطلاعیه اعلام کرد: ارائه گواهی عدم سوء پیشینه از سوی داوطلبان انتخابات در هنگام ثبت نام الزامی است

500 نفر کاندیدا در انتخابات شورای استان اردبیل

بر اساس آمارهای غیر رسمی بیش از 500 نفر برای شرکت در انتخابات شورای مرکز استان اردبیل کاندید خواهند شد که البته هر روز بر تعداد این آمار افزوده می شود.

چه طیفی به ساختمان شورای شهر اردبیل راه خواهد یافت؟

قریب به 300 نفر تا حالا برای حضور در انتخابات شورای شهر اردبیل اعلام آمادگی کرده‌اند و طیف این متقاضیان آنقدر گسترده است که نه در قالب‌بندی‌های سیاسی می‌توان آنها را گنجانید و نه در طیف‌بندی‌های اجتماعی و فرهنگی.

زمان ثبت نام کاندیداهای شورای شهر اعلام شد

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری اردبیل گفت: ثبت‌نام از کاندیداها در استان اردبیل نیز هم‌زمان با سراسر کشور از روز دوشنبه 30 اسفندماه آغاز و تا ششم فروردین‌ماه سال 1396 ادامه خواهد داشت.

تبلیغات کاندیداهای شورا تخلف محسوب می شود

فرماندار گرمی گفت: بازه زمانی مشخص تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستاها از سوی وزارت کشور اعلام شده و تبلیغ علنی خارج از آن تخلف انتخاباتی محسوب می‌شود.