50 درصد بیکاران از رشته‌های فنی و مهندسی هستند

نماینده اردبیل، نیر، سرعین و نمین اظهار داشت: طبق آخرین گزارشات به دست آمده مشخص شده که 35 درصد از بیکاران در سطح جامعه فارغ‌التحصیلان رشته‌های ساختمان، تولید و 15 درصد نیز از  رشته‌های کامپیوتر هستند.

بی‌مهری و بی‌توجهی دولت کنونی به گمرک آزادلو

نماینده مردم گرمی افزود: احداث و راه‌اندازی گمرک مسافرتی آزادلو در گرمی که در جلسه هیأت دولت گذشته تصویب شده و مورد تأیید و موافقت مسؤولان کشور آذربایجان نیز قرار گرفته شد، متأسفانه مورد بی‌ مهری و بی‌ توجهی دولت کنونی قرار گرفت و مردم در این زمینه بسیار گلایه‌مند هستند.

مردم استان اردبیل شاهد تبعیض هستند

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در پروژه راه‌آهن اردبیل مردم استان شاهد تبعیض بین این استان با سایر استان‌ها هستند.

زمزمه های تعطیلی بانک رفاه کارگران در گیوی!

باجه بانک رفاه کارگران شهر گیوی پس از فعالیت 20 ماهه خود به دلایل نامشخصی یک هفته است که تعطیل یا بنا به شنیده ها جمع آوری شده است.

۱۰۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر باند برف‌روبی در این استان انجام شده است

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به حجم کار انجام شده ر زمینه برفروبی تاکید کرد: از ابتدای مهر تا پایان بهمن‌ماه ۱۰۸ هزار و ۷۰۰ کیلومتر باند برف‌روبی در این استان انجام شده است.

نمی‌توانیم تک ریالی به تیم باشگاهی بپردازیم

مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینکه ما به هیچ عنوان نمی‌توانیم تک ریالی به تیم باشگاهی بپردازیم، گفت: ما استادیوم  رایگان در اختیار تیم فوتبال واگذار کردیم در حالی که در سایر استان‌ها تنها بعد از پرداخت هزینه استادیوم و زمین بازی واگذار می‌شود.

بحرانی که استان اردبیل را تهدید می کند

نماینده گرمی اضافه کرد: اکنون جمعیت روستاهای استان اردبیل رو به سمت پیری رفته و قشر جوان و کاری منطقه روانه شهرهای پرجمعیت داخل و خارج از استان می‌شوند که تبعات آن در آینده جبران ناپذیر خواهد بود.

دریافت پول از شهروندان جهت بازسازی شبکه آب!

اعضای شورای شهر اردبیل در مورد میزان دریافتی از شهروندان اختلاف نظر داشتند، که در این جلسه مبلغ 500 تومان، 1000 تومان، 2000 هزار تومان و 3000 هزار تومان مطرح شد.

جشن نوروزنامه در سوز و سرمای هشتجین

یکی از اهالی در خصوص این رسم قدیمی می‌گوید در این فصل که سوز و سرما همه جا را فرا گرفته است این نوع آیین‌های سنتی علاوه بر دلگرمی و امیدبخشی به مردم به آمدن بهار موجبات خوشحالی اهالی را در آستانه نوروز فراهم می‌کند.

مانع مهم پیشرفت گردشگری در استان

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری استان اردبیل گفت: کمبود پروازهای داخلی و خارجی یکی از موانع عمده در بخش گردشگری در استان اردبیل است.

تمامی محورهای مواصلاتی اردبیل پوشیده از برف است/ راه ارتباطی ۱۰۰۰روستا در اردبیل مسدود شد

طی ۱۲ ساعت گذشته نیمی از راه‌های روستایی استان مشتمل بر هزار روستا به دلیل بارش سنگین برف مسدود شده است و تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل پوشیده از برف بوده و تردد در آنها به کندی صورت می گیرد.

جای خالی فرهنگ و زبان در شبکه سبلان اردبیل

در شبکه استانی سبلان تنها زبان و فرهنگ مختص مرکز و شمال استان اردبیل کاربردی تر است که عدم تنوع در اجرا، بازیگران و حتی مجریان برنامه یکی دیگر از نقاط ضعف صدا و سیمای مرکز اردبیل به‌حساب می‌آید.

چه خبر از مشکل افت فشار آب در اردبیل

معاون بهره‌برداری آبفای شهری استان اردبیل از رفع مشکلات افت فشار آب در شبکه توزیع شهر اردبیل خبر داد و گفت: گلایه‌های متعددی از سوی شهروندان مبنی بر افت فشار آب در برخی مناطق واصل شده بود.

زنگ خطر برای موقعیت آب درمانی سرعین

رئیس اداره منابع آب شهرستان سرعین گفت: در حال حاضر افزایش آب‌درمانی‌های مدرن به مصلحت شهر نیست و سبب کاهش ذخایر آب‌گرم معدنی شهرستان می‌شود که این امر خود می‌تواند سرمایه‌گذاری‌های مدرن‌تر در آینده را به چالش بکشاند.

چرا تعطیلات مدارس استان اردبیل دیر اعلام می شود؟

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان اردبیل گفت: روال اعلام تعطیلی مدارس به این شکل است که روسای آموزش‌وپرورش مناطق و نواحی با هماهنگی فرمانداری شهرستان وضعیت جوی را بررسی و نسبت به تعطیلی اعلام نظر می‌کنند.